پنج شنبه, ۳ اسفند , ۱۴۰۲

Thursday, 22 February , 2024

  • دوشنبه / 30 سپتامبر 2019 / 14:36
  • سرویس: اخبار ویژه
  • کد خبر: 2393
  • خبرنگار : 104

مدارس روستایی خرمشهر سرایدار ندارند

معاون آموزش ابتدایی اداره آموزش و پرورش خرمشهر نبود سرایدار را مشکل جدی مدارس روستایی این شهرستان بیان کرد و گفت: با وجود تجهیز مدارس روستایی خرمشهر اما به دلیل نداشتن سرایدار و نگهبان وسایل و تجهیزات آموزشی این مدارس به سرقت می‌رود.

محمدعلی احمدزاده دوشنبه در گفت و گو با ایرنا شمار مدارس روستایی بدون سرایدار خرمشهر را ۱۴ واحد آموزشی بیان کرد و افزود: در حال حاضر ۱۴ مدرسه روستایی نیاز به نگهبان و یا سرایدار دارند لذا از دهیاری ها و شورای روستایی خواسته شده از محل اعتبار خود نگهبان برای نگهداری اموال مدارس استخدام کنند.

وی افزود: علاوه بر این سه مدرسه از مدارس روستاهای غرب کارون فاقد دیوار کشی هستند لذا وسایل ، کابل های برق و سایر تجهیزات این مدارس سرقت می شوند.

احمدزاده همچنین به کمبود ۵۰ معلم در مدارس ابتدایی خرمشهر اشاره کرد و گفت: در حال حاضر کمبود نیروی معلم با اضافه کاری سایر معلمان جبران شده است.

وی شمار دانش آموزان ابتدایی شهرستان خرمشهر را ۲۳ هزار نفر بیان کرد و افزود: از این تعداد چهار هزار دانش آموز کلاس اولی در ۹۰۲ کلاس در ۱۲۷ مدرسه دولتی و غیر دولتی تحصیل می کنند.
احمدزاده در ادامه تعداد کل دانش آموزان روستایی شهرستان خرمشهر را ۶ هزار و ۵۰۰ نفر عنوان کرد و گفت: یکهزار و ۱۰۰ دانش آموز در روستاهای غرب کارون مشغول به تحصیل هستند.

وی در بخش دیگری به افتتاح مدرسه ابتدایی در روستایی سوئیچتیه یک خبر داد و گفت: فردا سه شنبه مدرسه ۶ کلاسه روستای سوئیچتیه یک که به همت یک فرد خیر مدرسه ساز ساخته شده تحویل آموزش و پرورش می شود.

احمدزاده آماده سازی سه مدرسه ابتدایی در روستاهای غرب کارون را یادآور شد و گفت: مدرسه ۱۲ کلاسه روستای سبعه، مدرسه ۶ کلاسه در روستای دیم بن نجم و مدرسه ۶ کلاسه در روستای مکسر در حال تعمیر و آماده سازی است که پیش بینی می شود در سال تحصیلی آینده به بهره برداری برسند.

با آغاز سال تحصیلی سال جدید ۴۰ هزار دانش آموز خرمشهری راهی ۲۱۳ آموزشگاه شدند.

۲۳ هزار نفر از جمعیت دانش آموزی خرمشهر در مقطع ابتدایی تحصیل می کنند.

برچسب‌ها:

شعار سال 1401

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار