دوشنبه, ۷ خرداد , ۱۴۰۳

Monday, 27 May , 2024

از سیاسی‌کاری برخی اعضای شورای شهر تا وضعیت بحران‌زده فاضلاب در اهواز

نودویکمین جلسه شورای اسلامی شهر اهواز صبح امروز با تصویب واگذاری قسمتی از وظایف و اختیارات شهردار اهواز به قائم‌مقام شهرداری و بحث در خصوص لزوم اعلام وضعیت بحرانی فاضلاب در شهر اهواز تشکیل جلسه داد.

به گزارش خبرگزاری فارس از اهواز، نودویکمین جلسه شورای اسلامی شهر اهواز صبح امروز با ۸ دستور کار آغاز به کار کرد.

اولین لایحه مورد بحث واگذاری قسمتی از وظایف و اختیارات شهردار اهواز ازجمله سامان‌دهی املاک شهرداری، بررسی مسائل و مشکلات شهر و برنامه‌ریزی برای رفع آن‌ها، نظارت بر عملکرد معاونین شهرداری و هماهنگی مناطق و سازمان‌های وابسته در راستای دستیابی به اهداف شهرداری به قائم‌مقام شهردار بود که از سوی اعضای شورای شهر تصویب شد.

بعضی اعضای شورای شهر سیاسی‌کاری می‌کنند

فتح‌الله حاجتی عضو شورای شهر اهواز خطاب به برخی اعضای شورای شهر، اظهار کرد: لایحه‌ای مشابه همین در دوره شهردار قبلی به صحن شورا ارائه شد و بدون مخالفت تصویب شد اما امروز که برای شهردار جدید ارائه شده است با آن مخالفت می‌کنید.

وی افزود: باید در وقت صرفه‌جویی کرد اما برخی اعضا زیاد حساسیت به خرج می‌دهند و مانع تسریع در روند انجام کارها می‌شوند.

عضو شورای شهر عنوان کرد: باید از همه ظرفیت‌های شهردار و قائم‌مقام شهردار استفاده شود و این وظیفه ما است که به شهردار کمک کنیم و نباید مانع کار شهرداری شویم.

وی خطاب به برخی اعضای شورای شهر گفت: همه چیز را سیاسی کردید اما شورای شهر یک مرجع سیاسی نیست بلکه یک نهاد مردمی است.

حاجتی در پاسخ به اظهار نظر فلسفی در خصوص یکی از اقوام خود، گفت: همه چیز مشخص است و باید از طریق قانون همه تخلفات پیگیری شود؛ شما که ادعای قانون‌مداری دارید چرا برخی موارد را لاپوشانی می‌کنید؟

اهواز از نظر وضعیت فاضلاب بحران‌زده اعلام شود

رحیم کعب عمیر عضو شورای شهر اهواز در این جلسه با اشاره به مشکل فاضلاب در شهر اهواز، اظهار کرد: شرکت آب و فاضلاب با این رویه و برنامه‌ریزی تا ۲ سال آینده هم نمی‌تواند مشکلات فاضلاب شهر اهواز را برطرف کنید و به همین دلیل بسیاری از خدمات شهرداری مانند آسفالت مناطق را تحت‌الشعاع قرار داده و مانع شده است.

وی افزود: روند کاری آبفا بسیار کند است به همین دلیل پیشنهاد می‌دهم رئیس شورای شهر در جلسه‌ای با استانداری، اهواز را از نظر وضعیت فاضلاب بحران‌زده اعلام کنند تا مانند نقاط زلزله‌زده با آن برخورد شود.

عضو شورای شهر گفت: استان‌های معین برای مناطق هشت‌گانه اهواز مشخص شود که در چند سال آینده مشکل اهواز برطرف شود زیرا با این سیستم امکان به نتیجه رسیدن وجود ندارد و نارضایتی مردم را در پی دارد.

انتهای پیام/منبع:فارس

برچسب‌ها:

شعار سال 1401

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار