جمعه, ۴ خرداد , ۱۴۰۳

Friday, 24 May , 2024

  • سه‌شنبه / 1 اکتبر 2019 / 12:33
  • سرویس: تیتر اول
  • کد خبر: 2429
  • خبرنگار : 104

تعیین تکلیف پروژه متروی اهواز تا ۷۲ ساعت آینده/ مشکل فاضلاب با جدیت پیگیری می شود

دین پرست بیان داشت: ۷۲ ساعت به پیمانکار فرصت داده‌ایم تا نظر خود را در خصوص این پیشنهاد مطرح شده از سوی شهرداری و شورای شهر اعلام کند.
به گزارش خوزآنلاین،بابک دین پرست، معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه‌ای وزارت کشور روز گذشته از پروژه مترو، فاضلاب و چند شرکت صنعتی در اهواز بازدید به عمل آورد.
وی در حاشیه بازدید از پروژه بر زمین مانده متروی اهواز، با اشاره به تعطیلی این پروژه بزرگ پس از گذشت سالها، عنوان کرد: قرار بود این پروژه پس از اصلاحات بعدی حداکثر تا شش سال به اتمام برسد اما اکنون اتمام این پروژه هشت سال تاخیر داشته است.
دین پرست خاطرنشان کرد: این پروژه هم مانند دیگر پروژه‌های کشور است اما با این تفاوت که با عظمت و اهمیت در چنین استان مهم و حساسی بلاتکلیف و رها شده باشد.
معاون وزیر کشور گفت: خبر خوبی که می توانیم به مردم اهواز بدهیم این است که پروژه مترو تعیین تکلیف شود نه اینکه بگوییم این پروژه از فردا راه‌اندازی می‌شود.
وی با اشاره به صحبتها درباره خلع ید پیمانکار این پروژه، افزود: با توجه به اینکه هنوز دلایل تاخیر در اتمام این پروژه بررسی نشده، نمی‌توانیم اکنون بگوییم احتمال خلع ید شرکت کیسون چقدر است.
دین پرست بیان داشت: ۷۲ ساعت به پیمانکار فرصت داده‌ایم تا نظر خود را در خصوص این پیشنهاد مطرح شده از سوی شهرداری و شورای شهر اعلام کند.
معاون وزیر کشور ادامه داد: اگر شرایط مطرح شده مورد پذیرش پیمانکار قرار بگیرد، باید حتما ظرف مدت ۱۰ روز آینده عملیات اجرایی پروژه قطار شهری اهواز فعال شود.
در ادامه بازدیدهای معاون وزیر کشور از پروژه های اهواز، دین پرست به سطح این شهر رفت و از چند پروژه درحال انجام آب و فاضلاب بازدید کرد.
معاون هماهنگی امور اقتصادی وزارت کشور خاطرنشان کرد: در گزارشی که وزیر کشور حدود ۴۵ روز گذشته به مقام معظم رهبری ارائه داد، ایشان در خصوص شرایط فاضلاب شهرستان اهواز عنوان کردند که این یک موضوع بسیار مهم است و باید با جدیت پیگیری و حل شود.
دین پرست عنوان کرد: بر اساس این دستور مقام معظم رهبری، آقای روحانی دستوری به سازمان برنامه و بودجه داد تا این مساله به صورت جدی دنبال شود.
وی افزود: در جلسه ای که در این خصوص داشتیم، وضعیت تامین اعتبار پروژه حل مشکلات فاضلاب شهرستان اهواز بررسی و قرار شد تا موضوع در مرکز پیگیری شود تا شاهد تامین اعتبارات انجام این کار و حل مشکل فاضلاب شهرستان اهواز باشیم.

برچسب‌ها:

شعار سال 1401

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار