پنج شنبه, ۳ اسفند , ۱۴۰۲

Thursday, 22 February , 2024

۱۰۰ دستگاه اتوبوس به انتقال زائران در مرز شلمچه اختصاص یافت

دبیر ستاد اربعین حسینی خرمشهر گفت: ۱۰۰ دستگاه اتوبوس برای جا به جایی زائران اربعین از محل پارکینگ در مسیر شلمچه تا نقطه صفر مرزی آماده شده است.

به گزارش خوزآنلاین،عزیز ساعدی سه شنبه اظهار داشت: این تعداد دستگاه اتوبوس از سوی شهرداری های شیراز، آبادان و خرمشهر برای جا به جایی زائران اربعین حسینی از محل پارکینگ خودروها در مسیر مرز شلمچه تا نقطه صفر مرزی آماده شده اند.

وی افزود: علاوه بر این قطار ریل باس با ظرفیت ۴۰۰ صندلی روزانه برای جا به جایی زائران از ایستگاه راه آهن خرمشهر تا شلمچه در نظر گرفته شده است.

وی با بیان اینکه از ۱۳ مهر ماه کار رسمی خدمت رسانی به زائران اربعین آغاز می شود گفت: تمام امکانات زیرساختی مرز شلمچه با همیاری شهرداری های معین برای خدمات رسانی به زائران تدارک دیده شده است.

ساعدی تصریح کرد: شهرداری های معین و پشتیبان همچون شهرداری تهران، شیراز، آبادان، بهبهان، امیدیه، ماهشهر و ایذه در مرز شلمچه مستقر شدند.این شهرداری‌ها دستگاههای حمل زباله، باکس جمع آوری زباله و سایر وسایل مورد نیاز خدمت رسانی به زائران را در مرز شلمچه مهیا کرده اند.

اربعین پارسال روزانه بین ۲۵ تا ۳۰ هزار زائر از محل پارکینگ خودروها در مسیر شلمچه تا نقطه صفر مرزی جا به جا شدند.

در اربعین پارسال بیش از ۵۳۵ هزار زائر ایرانی و خارجی از مرز شلمچه تردد کردند که از این تعداد ۳۹۶ هزار و ۶۷۲ زائر ایرانی و ۱۳۸ هزار و ۴۷۰ نفر زائر خارجی بودند.

چذابه در فاصله ۱۱۰ کیلومتری شمال غرب اهواز و شلمچه در ۱۵ کیلومتری غرب خرمشهر ۲ گذرگاه مرزی استان خوزستان برای تردد زائران اربعین حسینی می باشد.

حرکت تدریجی زائران اربعین به سمت ۲ گذرگاه بین المللی چذابه و شلمچه در استان خوزستان از هفته جاری آغاز شده و به تدریج رو به افزایش است.

برچسب‌ها:

شعار سال 1401

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار