سه شنبه, ۱ خرداد , ۱۴۰۳

Tuesday, 21 May , 2024

ادامه شرجی پاییزی خوزستان

مدیرکل هواشناسی خوزستان از پیش‌بینی ادامه وقوع شرجی در استان تا اواخر هفته جاری خبر داد.

به گزارش خوزآنلاین،محمد سبزه‌زاری اظهار کرد: جریانات جنوبی تا اواخر هفته جاری با شدت و ضعف سبب افزایش رطوبت و شرجی در مناطق ساحلی و بعضا مرکزی خواهد شد.

وی افزود: با توجه به ضرایب بالای ناپایداری، از امروز تا اواخر روز جمعه به تناوب شاهد افزایش ابر، رگبار پراکنده و رعد و برق به ویژه در ارتفاعات شمال و شمال شرق خواهیم بود.همچنین در این مدت شاهد تندبادهای لحظه‌ای همراه با برخاستن گرد و خاک موقت به ویژه در مناطق جنوب غرب، غرب و بعضا مرکز خواهیم بود.

سبزه‌زاری بیان کرد: تا روز جمعه تغییرات محسوس دمایی نخواهیم داشت اما در روز شنبه هفته آینده کاهش سه تا چهار درجه‌ای دما پیش‌بینی می‌شود.

وی با اشاره به میزان رطوبت در شهرهای خوزستان، ادامه داد: صبح امروز بیشترین میزان رطوبت در هندیجان ۹۷ درصد، ماهشهر ۷۵ درصد، بهبهان ۶۸ درصد، دزفول ۶۷ درصد، شوش ۶۴ درصد، بستان و آغاجاری ۶۳ درصد، آبادان ۶۲ درصد و امیدیه ۶۱ درصد گزارش شده است.

مدیرکل هواشناسی خوزستان گفت: در شبانه‌روز گذشته ایستگاه کشاورزی اهواز با ۴۴ و آبادان با ۴۳.۹ و ایذه با ۱۹.۷ درجه سانتیگراد به ترتیب گرمترین و خنکترین شهرهای خوزستان بودند. تغییرات دمای اهواز در این مدت بین  ۴۳ تا ۲۷.۱ درجه سانتیگراد در نوسان بود.

انتهای پیام

برچسب‌ها:

شعار سال 1401

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار