دوشنبه, ۷ اسفند , ۱۴۰۲

Monday, 26 February , 2024

بیمار خشمگین پزشک دزفولی را مورد ضرب و شتم قرار داد

بیماری که برای درمان به یکی از مراکز بهداشتی درمانی دزفول مراجعه کرده بود هنگام تجویز دارو با پزشک درگیر و پزشک را مورد ضرب و شتم قرار داد.

رییس مرکز بهداشت شهرستان دزفول روز چهارشنبه با اعلام این خبر به ایرنا گفت: دیروز یکی از بیماران در شهر سیاه منصور از توابع بخش مرکزی دزفول با مراجعه به مرکز بهداشتی درمانی این شهر و ویزیت توسط پزشک عمومی بدلیل دخالت در تجویز دارو با پزشک مربوطه درگیر شد.

رضا پورآیین افزود: فرد بیمار خواستار تجویز داروهای خاصی شده بود ولی پزشک تجویز چنین داروهایی را تشخیص نداد که همین موضوع موجب خشم بیمار و حمله به پزشک و شکستن بینی وی شد.

وی با بیان اینکه فرد بیمار پس از مجروح کردن پزشک اقدام به فرار کرده است، اظهار داشت: فرد موردنظر شناسایی شده و حراست و امور حقوقی پیگیر موضوع هستند.

رییس مرکز بهداشت شهرستان دزفول از مردم خواست در تجویز دارو دخالت نکنند و این کار تخصصی را به پزشک مربوطه محول کنند زیرا ممکن است دارویی که خواستار تجویز آن هستند به صلاح بیمار نباشد و مشکلاتی برای او به وجود آورد.

وی با بیان اینکه پزشکان درصورت ایجاد مشکل درخصوص داروی تجویزی بازخواست می شوند، گفت: سرانه مصرف دارو در ایران نسبت به سایر کشورها بالا است که باید با فرهنگ سازی از این کار جلوگیری شود تا موجب بددرمانی و مقاومت درمانی نشود.

پورآیین افزود: هفته های گذشته نیز مشاجره هایی بین بیماران با پزشکان بدلیل دخالت در تجویز دارو در برخی مراکز بهداشت شهرستان اتفاق افتاده بود که افراد خاطی به دادگاه معرفی شدند.

وی به مردم توصیه کرد هنگام مراجعه به مراکز بهداشتی و مراکز خدمات جامع سلامت ضمن حفظ آرامش و صبوری برای دریافت نوبت و ویزیت، پزشک را امر و نهی و در تجویز دارو دخالت نکنند.

۱۴ پایگاه بهداشتی روستایی و ۹ مرکز خدمات جامع سلامت در شهرستان دزفول فعال است.

برچسب‌ها:

شعار سال 1401

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار