پنج شنبه, ۳ خرداد , ۱۴۰۳

Thursday, 23 May , 2024

نماینده مردم دزفول: شفافیت آراء نمایندگان مجلس، جزو حقوق اولیه مردم است

نماینده مردم دزفول در مجلس شورای اسلامی گفت: اطلاع رسانی در مورد نوع نگاه، نظرات و آراء نمایندگان جزو حقوق اولیه و مسلم مردم است.

به گزارش خوزآنلاین،عباس پاپی زاده نماینده مردم دزفول در مجلس شورای اسلامی پیش ازظهر امروز در گفت وگو باخبرنگار فارس در اهواز اظهار کرد: از جانب مجلس شورای اسلامی به منظور بررسی و مطالعه نوع عملکرد کشورها در بحث شفافیت آراء نمایندگان ماموریت سفر به چند کشور اروپایی را پیدا کردیم.

وی افزود: عموما کشورهایی که مورد مطالعه و بررسی طرح شفافیت آراء قرار گرفتند، ازچند سال قبل این طرح را در دستور کار خود قرار داده بودند.

پاپی زاده با اشاره به تاثیر شفافیت آراء و نظرات نمایندگان به عنوان یک معیارخوب برای تعیین میزان کارآمدی یک نماینده وانتخاب مجدد یک نماینده، گفت: در کشورهایی که به منظور بررسی و مطالعه طرح شفافیت آراء سفر کردیم، به منظور دسترسی، قضاوت و بررسی میزان کارآمدی یک نماینده، سایتی با محتوای نظرات مثبت یا منفی نمایندگان به طرح ها ولوایح، ذکر دلایل و علل رای به یک طرح، درصد حضور نمایندگان در مجلس، ماموریت‌ها و میزان مشارکت در جلسات و تبادل نظرات به طور کاملا شفاف و قابل دسترس برای عموم مردم قرار داده شده است.

نماینده مردم دزفول در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: متاسفانه در کشور ما در حال حاضر طرح شفافیت آراء و نظرات نمایندگان به شفافیت دیگر کشورها نیست و تفاوتی بین نماینده‌ای فعال که برای حل مشکلات مردم صادقانه تلاش و پیگیری می‌کند و توجیه کارشناسی برای آراء خود دارد با یک نماینده غیر فعال و نا کارآمد نیست.

پاپی زاده عنوان کرد: با این هدف و دغدغه که مردم بتوانند از نظرات، فعالیت‌ها و موضع گیری‌های نمایندگان منتخب خود مطلع شوند و حتی اگر نظراتی در مورد بعضی آراء و موضع گیری‌های نماینده منتخب خود داشته باشند، لازم دانستیم که ما هم طرح شفافیت آراء نمایندگان را در نظر داشته باشیم.

وی تصریح کرد: در یک ماه گذشته با برگزاری جلسات متعدد با فراکسیون‌ها با وجود نظرات مختلف، طرح شفافیت حوزه تقنینی را جمع بندی کردیم و کلیات طرح به تصویب مجلس شورای اسلامی رسید.

پاپی زاده گفت: با توجه به تصویب کلیات و فوریت طرح، مجلس برای رسیدگی به روند این طرح وجزئیات آن اجازه پیدا کرده است و این یک گام موفق و مثبت رو به جلو است.

انتهای پیام/

برچسب‌ها:

شعار سال 1401

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار