پنج شنبه, ۳ اسفند , ۱۴۰۲

Thursday, 22 February , 2024

۲۴ گیت برای عبور زائران خارجی اربعین در مرز شلمچه آماده شد

سرپرست پایانه مرزی شلمچه از افزایش گیت‌های پذیرش اتباع خارجی در این گذرگاه مرزی خبر داد و گفت: ۲۴ گیت برای تسهیل در عبور زائران خارجی اربعین در مرز شلمچه آماده شده است.

به گزارش خوزآنلاین،جمال حمیدی چهارشنبه اظهار داشت: به منظور روان سازی عبور زائران خارجی اربعین از مرز شلمچه مسیری مجزا برای اتباع خارجی در این گذرگاه مرزی ایجاد شده است ضمن اینکه هماهنگی و امکانات لازم برای تردد آسان زائران خارجی فراهم شده است.

وی مرز شلمچه را تنها گذرگاه تردد اتباع خارجی اربعین اعلام کرد و افزود: با زیرساخت های ایجاد شده و هماهنگی با اداره گذرنامه مشکلی در خصوص خدمات رسانی به اتباع خارجی که قصد شرکت در راهپیمایی اربعین حسینی را دارند در مرز شلمچه وجود ندارد.

حمیدی گفت: به منظور ارائه خدمات به زائران اربعین در پایانه مرزی شلمچه سامانه سرمایشی پایانه تقویت شده همچنین مسجد و سرویس های بهداشتی نیز آماده سازی شده اند.

وی به افزایش تعداد گیت های کنترل گذرنامه در پایانه مرزی شلمچه اشاره کرد و گفت: با افزایش ۱۶ گیت جدید تعداد گیت های گذرنامه در این مرز به ۴۸ گیت افزایش یافته است.

اربعین پارسال بیش از ۵۳۵ هزار زائر ایرانی و خارجی از مرز شلمچه تردد کردند که از این تعداد ۳۹۶ هزار و ۶۷۲ زائر ایرانی و ۱۳۸ هزار و ۴۷۰ نفر زائر خارجی بودند.

شلمچه در ۱۵ کیلومتری غرب خرمشهر مهمترین گذرگاه مرزی استان خوزستان برای تردد زائران اربعین حسینی است.

حرکت تدریجی کاروان‌های اربعین حسینی به سمت ۲ گذرگاه بین المللی چذابه و شلمچه در استان خوزستان که از چند روز پیش به تدریج آغاز شده با آغاز ماه صفر شتاب گرفته است.

برچسب‌ها:

شعار سال 1401

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار