دوشنبه, ۷ خرداد , ۱۴۰۳

Monday, 27 May , 2024

  • پنج‌شنبه / 3 اکتبر 2019 / 13:23
  • سرویس: اخبار ویژه
  • کد خبر: 2556
  • خبرنگار : 104

۴۸ تیم بازرسی نظارت‌های بهداشتی بر مواکب اربعین حسینی را انجام می‌دهند

رئیس مرکز بهداشت استان خوزستان گفت: با توجه به جمعیت زیاد زائران اربعین، امسال ۴۸ تیم بازرسی و ۲۵۰ بازرس بهداشت، نظارت‌های بهداشتی بیشتری را بر مواکب انجام می‌دهند.

به گزارش خوزآنلاین،سید مهدی حسینی زاده رئیس مرکز بهداشت استان خوزستان پیش از ظهر امروز اظهار کرد: نظارت بر آب آشامیدنی، مواد غذایی و شرایط بهداشتی مواکب از مهم‌ترین وظایف بازرسان بهداشت محیط در این ایام است.

 وی افزود: نظارت بهداشتی بر وضعیت محیطی که مواکب در آن‌ها مستقرشده‌اند از جمله مبارزه با حشرات و جانوران موذی، وضعیت سرویس‌های بهداشتی و حمام‌ها نیز توسط بازرسان بهداشت محیط انجام می‌گیرد.

وی ادامه داد: حفظ سلامت آب آشامیدنی از طریق انجام کلرسنجی از مخازن آب و شبکه‌های توزیع آب آشامیدنی و کلرزنی آب آشامیدنی مخصوص مواکب از مهم‌ترین اقداماتی است که توسط بازرسان بهداشت انجام می شود و علاوه بر این  نمونه‌برداری آب آشامیدنی  از نقاط مختلف شبکه و همچنین مخازن آب نیز صورت می‌گیرد تا از سلامت آب اطمینان حاصل شود.

رئیس مرکز بهداشت استان خوزستان گفت: در خصوص بهداشت مواد غذایی نیز بازرسی‌های متعددی از مواکب و کنترل غذاهای تولیدی با استفاده از نمونه‌برداری و دستگاه‌های پرتابل صورت خواهد گرفت.

حسینی زاده تصریح کرد: علاوه بر این جلسات آموزشی نیز قبل از شروع برنامه اربعین برای موکب داران برگزارشده و معاینات پزشکی برای بسیاری از آن‌ها انجام‌شده است.

وی افزود : درصورتی‌که بازرسان با مواد غذایی مشکوک به فساد برخورد کنند ؛ این مواد بلافاصله معدوم و از دسترس زائرین و مواکب خارج خواهد شد.

رئیس مرکز بهداشت گفت: از موکب داران می‌خواهیم به دستورالعمل‌های بهداشتی که توسط عتبات و ستاد اربعین به آن‌ها ابلاغ می‌شود توجه کنند.

انتهای پیام/

برچسب‌ها:

شعار سال 1401

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار