پنج شنبه, ۳ خرداد , ۱۴۰۳

Thursday, 23 May , 2024

شهردار منطقه يك اهواز :

شركت آبفا از انجام وظايفش شانه خالي نكند

رفع بالازدگي فاضلاب و ترميم هاي بعد از حفاري برعهده شركت آبفا است و شهرداري اهواز هيچگونه مسئوليتي در قبال آن ندارد

كاوه پور گفت : شركت آب و فاصلاب اهواز به تعهدات و وظایف اصلي خود به درستی عمل نمي كند.

به گزارش روزنامه نسیم خوزستان،شهردار منطقه يك اهواز در خصوص مشكلات سطح شهر اهواز اظهار داشت : شهروندان اغلب مطالبات را از شهرداری درخواست می کنند در صورتیکه مرتفع كردن اكثر اين مشكلات بر عهده ساير دستگاه هاي اجرايي از جمله شركت آب و فاضلاب اهواز مي باشد.

كاوه پور در خصوص بالازدگی های فاضلاب و سرقت درب منهول هاي سطح شهر اهواز خاطر نشان كرد : مردم در اكثر مواقع شهرداری را مقصر اصلي مشكلات و وضعيت فعلي می دانند در صورتیکه رفع معضل بالازدگي فاضلاب و جايگزيني درب منهول وظیفه اصلي شركت آب و فاضلاب اهواز مي باشد.

شهردار منطقه يك اهواز افزود : براي رفع و حل مشكلات مربوط به آبفا، مکاتبات متعدد و قابل توجهی میشود اما اقدام موثري از سوي اين شركت كه متولي اصلي است صورت نمي گيرد.

كاوه پور پيرامون كم كاري هاي شركت آبفا گفت : متاسفانه شركت آب و فاضلاب اهواز خود را پشت سر شهرداري پنهان می كند و از انجام وظايف اصلي خود شانه خالي كرده و باعث نارضايتي شهروندان از شهرداري مي شود در صورتي كه رفع برخي مشكلات از قبيل ترمیم های بعد از حفاری، حل معضل سرقت دريچه هاي منهول فاضلاب، رفع ريزش هاي خطرناك و … بر عهده شركت آب و فاضلاب مي باشد.

شهردار منطقه يك اهواز گفت : در بسیاری از موارد عليرغم تعهد آبفا به ترمیم های بعد از حفاری، اعلام خطر فقدان دريچه هاي منهول فاضلاب و یا ريزش هاي خطرناك، شهرداری پيرو دستور شهردار اهواز به علت جلوگیری از نارضایتی شهروندان راسا نسبت به رفع موارد فوق اقدام مي نمايد در صورتي كه اينگونه اقدامات بر عهده آبفا بوده و شهرداري هيچگونه مسئوليتي در قبال آن ندارد.
كاوه پور در خصوص کم کاری آبفا و پنهان شدن اين شركت پشت سر مردم خطر نشان كرد : وقتی به علت بدقولی های شركت آب و فاضلاب اهواز در انجام تعهدات، مجوز جدید صادر نمیشود، اين شركت مردم را در مقابل شهرداری قرار مي دهد كه اين موضوع به نارضايتي شهروندان از مجموعه زحمتكش شهرداري منجر مي شود.

شهردار منطقه يك اهواز افزود : به طور مثال در يكي از مناطق، عليرغم اطلاع رساني و نامه نگاري هاي فراوان شهرداري با شركت آب و فاضلاب اهواز بيش از ٣ ماه است كه خياباني را پس از حفاري به حال خود رها كرده و هيچگونه اقدامي براي ترميم و آسفالت آن خيابان و ساير خيابان هاي مشابه ننموده كه اين موضوع باعث نارضايتي شهروندان شده است.

كاوه پور ادامه داد : در برخي نقاط به دليل ريزش فاضلاب، حفره هاي بزرگ و خطرناكي به وجود آمده و اين موضوع جان شهروندان بالاخص كودكان و سالمندان را به مخاطره انداخته و هر لحظه امكان رخداد حادثه اي تلخ و ناگوار وجود دارد و عليرغم اطلاع رساني هاي متعدد شهرداري به آبفا، اين شركت از انجام وظايف محوله كوتاهي كرده و شانه خالي ميكند.

شهردار منطقه يك اهواز در خصوص دفع آب هاي سطحي توسط شهرداري اظهار داشت : دغدغه اصلي مديران شهرداري اهواز همواره پيگيري و رفع مشكلات شهر و شهروندان مي باشد و در خصوص دفع آب هاي سطحي نيز بايد گفت كه شهرداري تا امروز كوچكترين قصور يا كوتاهي انجام نداده است ولي نكته قابل توجه اين مي باشد كه اكثر مواردي را كه در شهر اهواز مشاهده مي فرماييد و باعث نارضايتي شهروندان شريف اهوازي شده، بالازدگي فاضلاب است كه رفع اين معضل از وظايف اصلي شركت آب و فاضلاب اهواز مي باشد كه متاسفانه آبفا در اين امر كوتاهي نموده و توپ را به زمين نهادهاي ديگر از جمله شهرداري مي اندازد.
وي در پايان گفت : همه دستگاه هاي اجرايي بايد در مقابل وظايف خود در ارايه خدمات به مردم شريف و ولايتمدار اهواز نهايت تلاش را انجام نموده تا شاهد آباداني و پيشرفت شهرمان و در نهايت رضايتمندي شهروندان باشيم.

برچسب‌ها:

شعار سال 1401

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار