سه شنبه, ۱ خرداد , ۱۴۰۳

Tuesday, 21 May , 2024

افزایش ۲۰درصدی نرخ کرایه تاکسی در اهواز

معاون اجرایی سازمان تاکسیرانی اهواز گفت: بر اساس قانون نرخ کرایه ماشین‌های خطی، سرویس مدارس، تاکسی بی‌سیم، تاکسی راه‌آهن و فرودگاه نسبت به سال گذشته ۲۰ درصد افزایش قیمت داشته است.

داریوش شاه امیری معاون اجرایی سازمان تاکسیرانی اهواز بعد از ظهر امروز اظهار کرد: بر اساس قانون نرخ کرایه ماشین‌های خطی، سرویس مدارس، تاکسی بی‌سیم، تاکسی راه‌آهن و فرودگاه نسبت به سال گذشته ۲۰ درصد افزایش قیمت داشته است.

وی افزود: افزایش نرخ کرایه تاکسی‌ها بر اساس قاعده‌ای قانونی صورت گرفته است و به‌منظور گرد کردن درصد افزایش نرخ کرایه، نمی‌شود از آن کسر یا به آن افزود.

شاه امیری گفت: نرخ کرایه اعلام‌شده بر اساس کولر روشن است و رانندگان تاکسی مجاز به درخواست هزینه اضافی بابت روشن کردن کولر نیستند و در صورت تخلف از قانون، توبیخ می‌شوند و علاوه بر ثبت در پرونده، در کمیته انضباطی از ۱۰۰ تا ۲۰۰ هزار تومان جریمه خواهند شد.

معاون اجرایی سازمان تاکسیرانی اهواز عنوان کرد: متأسفانه برخی از تاکسی‌های غیرمجاز علی‌رغم عدم صلاحیت کافی و نداشتن پرونده، اقدام به افزایش خودسرانه نرخ کرایه تاکسی‌ها بیشتر از مقدار قانونی می‌کنند که متأسفانه راهنمایی و رانندگی و نیروی انتظامی که بر اساس قانون ضابطین قضائی هستند همکاری کم‌رنگ و ضعیفی را با سازمان تاکسیرانی اعمال می‌کنند.

وی ادامه داد: به‌منظور سهولت پرداخت کرایه و رفع تمام حواشی موجود همانند نبود پول خرد کافی، چند سال است که برای ثبت‌نام دستگاه کارت‌خوان توسط رانندگان فراخوان داده‌ایم ولی متأسفانه به علت قیمت بالای دستگاه، این طرح مورد استقبال رانندگان تاکسی قرار نگرفته است.َ

انتهای پیام/

برچسب‌ها:

شعار سال 1401

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار