پنج شنبه, ۳ اسفند , ۱۴۰۲

Thursday, 22 February , 2024

مدت زمان خروج هر زائر از مرز شلمچه ۸ دقیقه است

رئیس ستاد اربعین منطقه آزاد اروند گفت:مدت زمان خروج از مرز شلمچه برای هر زائر۸ دقیقه است و امسال زائران بیش از ۹۰ کشور خارجی از مرز شلمچه تردد خواهند کرد.

به گزارش خوزآنلاین،قدرت الله طمیمیان رئیس ستاد اربعین منطقه آزاد اروند، ظهر امروز در نشست خبری ستاد اربعین، اظهار کرد: اربعین کنگره و راهپیمایی عظیم بین المللی است که کل جهان را تحت شعاع قرار می‌دهد، اربعین پیام قیام امام حسین(ع) را به گوش جهانیان رسانده است.

وی افزود: پیام و ره آورد قیام امام حسین(ع) جنگ نبوده بلکه دوستی و مودت، صلح و امنیت در کل جهان است.

رئیس ستاد اربعین منطقه آزاد اروند، با اشاره به اقدامات انجام شده در بحث زیرساختی در مرز شلمچه بیان کرد: ۲۴ گیت در بخش پایانه مرزی شلمچه برای تردد زوار ایرانی و ۱۶ گیت برای زوار غیرایرانی تدارک دیده شده است و همچنین ۲۰گیت در نقطه صفر مرزی در سمت عراقی اختصاص داده شده است.

 وی با اشاره به مدت زمان تردد در مرز شلمچه گفت: مدت زمان خروج از مرز شلمچه برای هر زائر۸ دقیقه است و امسال زائران بیش از ۹۰ کشور خارجی از مرز شلمچه تردد خواهند کرد.

طمیمیان عنوان کرد: امکانات اسکان زائران در صورت لزوم توسط مواکب مهیا شده است و روزانه امکان اسکان بیش از ۱۰۰ هزار نفر در مرز شلمچه وجود دارد ولی به دلیل سهولت و روانی تردد در حال جریان است.

وی اظهار کرد: در نقطه صفر مرزی در قسمت عراقی پارکینگ ۵ هکتاری برای استقرار خودروهای عراقی و خدمات رفاهی به زائران ما در نظر گرفته شده است.

پایانه تجاری شلمچه فعال است

وی با تاکید بر اینکه پایانه تجاری شلمچه فعال است، عنوان کرد:  تا زمانی که عراقی‌ها ممنوعیتی برای صادرات و تردد کامیون تجاری اعلام نکردند، کامیون‌های تجاری می توانند عبور کنند ولی اولویت در تردد با کامیون‌های حامل اقلام مورد نیاز مواکب ایرانی مستقر در عراق است.

طمیمیان با اشاره به پایانه تجاری شلمچه گفت: بخشی از پایانه تجاری به ترمینال مسافربری برون شهری برای استقرار اتوبوس های ایرانی برای بازگشت به سایر نقاط کشور و اتوبوس‌های غیرایرانی برای بازگشت زائران خارجی به کشورهایشان اختصاص یافته است.

انتهای پیام

برچسب‌ها:

شعار سال 1401

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار