چهارشنبه, ۲ خرداد , ۱۴۰۳

Wednesday, 22 May , 2024

بیش از ۱۱۹ هزار زائر اربعین در پنج روز اول ماه صفر از مرزهای خوزستان خارج شدند

فرمانده انتظامی خوزستان گفت: بیش از ۱۱۹ هزار زائر اربعین حسینی در پنج روز اول ماه صفر از مرزهای شلمچه و چذابه در استان خوزستان خارج شده اند .

به گزارش خوزآنلاین،به نقل از پایگاه خبری پلیس، سردار حیدر عباس زاده شامگاه شنبه در تشریح این خبر اظهار داشت: خروج زائران به عتبات عالیات برای گردهمایی اربعین حسینی در پنج روز اول ماه صفر از مرزهای شلمچه و چذابه ۱۱۹ هزار و ۱۳۶ نفر بوده که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۶۰۰ درصد افزایش داشته است.

وی افزود: تعداد ورود زائران به کشور در این مدت زمان ۲۸ هزار و ۵۵۶ نفر بوده که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۴۵۸ درصد نیر افزایش داشته است و مجموع تردد افراد در ورود و خروج ۱۴۷ هزار و ۶۹۲ هزار نفر بوده که در مقایسه با سال گذشته ۵۶۶ درصد افزایش داشته است.

سردار عباس زاده بیان داشت: با استفاده از تجربه سال های گذشته نیروهای کافی در نظر گرفته شده و لایه های کنترل جمعیت طراحی و برنامه ریزی های لازم انجام تا زائران بدون هیچ گونه مشکلی ضمن پذیرایی در موکب‌ها، راهی عتبات عالیات شوند.

فرمانده انتظامی خوزستان گفت: انتظار می رود زائرانی که با خودروی شخصی به مرزها مراجعه می کنند ، ضمن رعایت مقررات راهنمایی و رانندگی، خودروهای خود را در مکان های معین شده پارک کنند.

سردار عباس زاده اظهار داشت : خادم زائر حسینی بودن یک افتخار است و نیروی انتظامی به این خادم بودن افتخار می کند.

وی تصریح کرد : پیام اربعین حسینی فضیلت و رحمت خداوند برای بشریت و مسلمانان است و هر چه این راهپیمایی باشکوه و با عظمت تر برگزار شود، موجب پیوند ملت ها خواهد شد.

برچسب‌ها:

شعار سال 1401

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار