سه شنبه, ۱ خرداد , ۱۴۰۳

Tuesday, 21 May , 2024

تردد ۲میلیون و ۲۰۰ هزار زائر اربعین حسینی از مرزهای خوزستان

استاندار خوزستان گفت: ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار زائربرای شرکت در مراسم اربعین حسینی امسال از ابتدای ماه صفر تاکنون از مرزهای چذابه و شلمچه تردد کردند.

به گزارش خوزآنلاین،غلامرضا شریعتی یکشنبه در شورای آموزش و پرورش استان در سرسرای استانداری خوزستان بیان کرد: در مراسم اربعین پارسال، ۵۰ درصد این آمار از مرزهای استان برای سفر به کشور عراق تردد داشتند.

وی با اشاره به برگزاری خوب مراسم پیاده‌روی اربعین امسال با وجود حجم بالای مسافر گفت: با توجه به تمهیداتی که انجام گرفته بود شرایط برای حضور زائران در مراسم پیاده روی اربعین امسال فراهم بود و به همین دلیل امسال با کمترین مشکلات برای تردد مسافران از مرزهای استان مواجه بودیم.

استاندار خوزستان با بیان اینکه تردد زائران در مرزهای استان  تا پایان هفته جاری ادامه دارد گفت: یک میلیون و ۳۰۰ هزار زائر از مرزهای خوزستان به کشور عراق سفر کردند و ۹۰۰ هزار نفر نیز به کشور بازگشته‌اند.

وی درادامه با اشاره به توسعه پردیس‌های دانشگاه فرهنگیان خوزستان افزود: امسال با همکاری آموزش و پرورش و دانشگاه فرهنگیان استان چند ساختمان در اختیار دانشگاه فرهنگیان استان قرار داده شد تا تعداد دانشجوی بیشتری را جذب کنند.

استاندار خوزستان ادامه داد: با افزایش جذب دانشجو در دانشگاه فرهنگیان مشکل کمبود معلم در سال‌های آینده تا حدودی برطرف می‌شود.

وی ادامه داد: امسال با توسعه پردیس‌های دانشگاه فرهنگیان استان پذیرش دانشجو از ۴۶۰ نفر به ۲ هزار و ۳۰۰ نفر افزایش یافته است.

استاندار خوزستان بیان کرد: در کنار کمبود معلم در استان با آمار بالای بازنشستگان روبرو خواهیم بود که باید از الان به فکر تامین معلم باشیم.

شناسایی یکهزار دانش آموز بازمانده از تحصیل

استاندار خوزستان گفت: امسال برای سومین سال پیاپی طرح جذب کودکان بازمانده از تحصیل اجرا می‌شود و از ابتدای آغاز سال تحصیلی تا کنون یک هزار دانش آموز بازمانده از تحصیل شناسایی شدند و تا پایان آبان ماه شناسایی این دانش آموزان ادامه دارد.

وی گفت: در ۲ سال گذشته سه هزار و ۵۰۰ دانش آموز بازمانده از تحصیل شناسایی و جذب کلاس درس شدند و هدف از اجرای این طرح کاهش آمار دانش آموزان بازمانده از تحصیل است.

اجرای طرح نماد در مدارس خوزستان

استاندار خوزستان بیان کرد: در سال تحصیلی جاری طرح نماد (مراقبت آسیب های اجتماعی دانش آموزان) برای سومین سال در مدارس استان اجرا می‌شود.

وی گفت: طرح نماد به صورت ملی و با دستور وزارت آموزش و پرورش در حال انجام است، این طرح کابردی است و به صورت صرفا تئوریک نیست.

شریعتی بیان کرد: این طرح ضروری و برای پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی در مدارس انجام می‌شود، اجرای این طرح برای آگاهی بخشی به دانش آموزان و والدین آن‌ها و واکسینه کردن دانش آموزان در برابر بسیاری از ناهنجاری‌ها و آسیب‌های اجتماعی می‌شود.

وی گفت: مربیان و معلم‌ها باید با این طرح و نحوه رفتار با دانش آموزان آشنا شوند تا بهترین برخورد و عملکرد را در این طرح مهم را داشته باشند.

استاندار خوزستان با تاکید بر اجرای فراگیر و موثر این طرح در سطح مدارس استان افزود: باید با غربالگری دانش آموزان و شناسایی دانش آموزانی که درگیر مسائل و مشکلات اجتماعی هستند به صورت جدی در این طرح اقدام کرد.

وی با اشاره به اهمیت تشکیل یک مدیریت مرکزی  برای نظارت بر اجرای این طرح در استان بیان کرد: دستگاه‌هایی از استان که برای اجرای این طرح تعیین شده‌اند باید اقدامات لازم و موثری داشته باشند.

از ابتدای ماه صفر تاکنون سه میلیون و ۴۰۰ هزار زائر از مرزهای چهارگانه کشور راهی عتبات عالیات شدند و ۲ میلیون نفر نیز به کشور بازگشتند.

حرکت زائران اربعین حسینی از مرزهای چهارگانه کشور که از اول ماه صفر آغاز شده همچنان ادامه دارد.

برچسب‌ها:

شعار سال 1401

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار