دوشنبه, ۷ اسفند , ۱۴۰۲

Monday, 26 February , 2024

۷۱ هزارو ۸۰۶ زائر در بیمارستان صحرایی شلمچه درمان شدند

رئیس دانشکده علوم پزشکی آبادان گفت: ۷۱ هزارو۸۰۶ زائر ایام اربعین در بیمارستان صحرایی این دانشکده در مرز شلمچه درمان موقت شدند.

به گزارش خوزآنلاین،شکراله سلمان زاده یکشنبه درشلمچه اظهار داشت:از تعداد زائران مراجعه کننده ۵۷هزار ۷۲۱ زائر در بیمارستان صحرایی شلمچه درمان موقت شدند و ۱۱هزار و ۵۵۷نفربستری موقت شدند.

وی به استقرار گروه ویژه مامایی در بیمارستان صحرایی اشاره کرد و افزود: یکهزار و ۸۴۳ خانم زائر نیز به فوریت های مامایی مراجعه و درمان لازم را دریافت کردند.

سلمان زاده به اعزام ۷۰۰ زائر به بیمارستان های تابعه دانشکده علوم پزشکی آبادان اشاره کرد و بیان داشت: پیش بینی می کنیم تا آخرین روز بازگشت زائر تعداد مراجعه کنندگان به بیماستان صحرایی ۱۰۰هزار نفر برسد.

وی به استقرار ۱۵ کدآمبولانس از دانشکده علوم پزشکی آبادان و ۲۵ کد آمبولانس از استان های معین در مسیر ۱۵ کیلومتری میدان مقاومت خرمشهر تا نقطه صفر مرز شلمچه اشاره کرد و بیان داشت:چهار دستگاه اتوبوس آمبولانس و پنج دستگاه موتورلانس نیز در ایام اربعین در شلمچه مستقر و به زائران خدمات رسانی کردند.

رئیس دانشکده علوم پزشکی آبادان به استقرار ۴۰۰ نفر از نیروهای بهداشت و درمان این دانشکده به صورت نوبتی ۲۴ ساعته در شلمچه اشاره کرد و بیان داشت:این نیروها بر توزیع آب بسته بندی و موکب ها نظارت داشتند.

شلمچه در ۱۵ کیلومتری غرب خرمشهر مهمترین گذرگاه مرزی استان خوزستان برای تردد زائران اربعین حسینی بود.

برچسب‌ها:

شعار سال 1401

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار