سه شنبه, ۱ خرداد , ۱۴۰۳

Tuesday, 21 May , 2024

امین ابراهیمی مدیر عامل شرکت فولاد اکسین: پنجاه درصد سبد تولیدات اکسین به ورق های خاص اختصاص دارد.

مدیرعامل شرکت فولاد اکسین خوزستان گفت: امسال سعی شد از پنجره واحد به صنعت فولاد خوزستان نگاه شود و عمده نیازهای خود را از داخل تامین کنیم که براین اساس رشد ۷۳ درصدی تهیه مواد اولیه از داخل را تجربه کردیم.

مدیر عامل فولاد اکسین با بیان اینکه امسال ۳۵۰ هزار تن ورق از این شرکت خریداری شد افزود: ویژگی خاص خط تولید این شرکت، واحد عملیات حرارتی است که در سطح جهان تنها چهار کارخانه این توانمندی را دارند.
ایشان ادامه داد: سبد محصول این شرکت با توجه به ظرفیت پیش بینی شده، بر اساس تولید یک میلیون و ۵۰ هزار تن طراحی شده اما با توجه به برخی مشکلات، پایین‌تر از ظرفیت اسمی تولید داریم.
وی بیان کرد: اکنون۵۰ درصد ظرفیت کارخانه برای تولید ورق های api ( کاربرد در لوله های نفت و گاز )، ۱۰ درصد برای محصولات ساختمانی و صنعتی و حدود ۴۰ درصد نیز برای ورق های آلیاژی و مخازن زیرفشار و کشتی سازی اختصاص دارد.
ابراهیمی گفت:به همت جوانان متخصص این شرکت، نقشه استراتژیک تا پایان سال ۱۴۰۰ برای رفتن به ماموریت اصلی خود که همان ظرفیت ۷۵۰ هزار تن بود طراحی شد.
وی افزود: در ۶ ماه نخست امسال ۳۹۵ هزار تن محصول فولادی در این شرکت تولید شد که نسبت به مدت مشابه پارسال ۲۰ درصد افزایش دارد و حدود ۶۰ درصد آن تولید ورق هایی با ارزش افزوده بالا و با کاربرد در لوله‌های نفت و گاز بود.

برچسب‌ها:

شعار سال 1401

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار