پنج شنبه, ۳ اسفند , ۱۴۰۲

Thursday, 22 February , 2024

اظهارات اعضای شورای شهر در جلسه انعقاد تفاهم نامه میان استانداری خوزستان و شهرداری اهواز

نشست انعقاد تفاهم‌نامه بین استانداری خوزستان و شهرداری اهواز برای توسعه و تسریع در اجرای پروژه های عمران کلانشهر اهواز با حضور شریعتی استاندار خوزستان، حاجتی رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی ، شاعری شهردار اهواز و رئیس و اعضای شورای اسلامی شهر اهواز برگزار شد.  

عضو شورای اسلامی شهر اهواز در این جلسه ضمن تشکر و قدردانی از استاندار خوزستان و حاجتی رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی گفت: بومی بودن مدیران استانی میتواند نقش بسزایی در پیشبرد امور داشته باشد . با همت و جدیت استاندار خوزستان و همه مسئولین استانی می توان عقب افتادگی خوزستان را نسبت به دیگر استان ها جبران کرد.

مهران باباپور با اشاره به ظرفیت های استان خوزستان  گفت: استان خوزستان بعد از تهران دومین استان از لحاظ داشتن منابع مالی است که با وجود این در شهر اهواز انگیزه ای برای سرمایه گذاری وجود ندارد . امیدواریم که با تلاش مدیران و کار کارشناسی و مطالعاتی این مهم محقق شود.

مسائل فرهنگی جزء مطالبات مردم است

همچنین حجت الاسلام و المسلمین  موسی پور عضور شورای اسلامی شهر اهواز نیز گفت: از استاندار خوزستان انتظار داریم که با وجود شهردار جوان که نوید تلاش بیشتر در مجموعه شهرداری است، از این مجموعه حمایت های بیشتری کند.

موسی پور با ذکر این نکته که در حالیکه  مسائل فرهنگی جزء  مطالبات مردم است،در بسیاری از شاخص های امور فرهنگی عقب هستیم، خواستار توجه جدی به این حوزه شد.

 این عضو شورای اسلامی شهر اهواز گفت: در قالب این تفاهم نامه نباید مدیریت واحد شهری که دغدغه استاندار و مجموعه شورا است نادیده گرفته شود.

حفاری های فاضلاب در سطح شهر مشکلات جدی بوجود آورده است

همچنین در این جلسه رحیم کعب عمیرضمن تقدیر و تشکر از استاندار خوزستان به خاطر همکاری بی دریغ با شورای شهر و شهرداری اهواز گفت: استاندار تاکنون چندین بار در راستای حل مشکلات شهراقدام کرده که نمونه بارز آن، حضور متعدد در منطقه ملاشیه جهت پیگیری و رفع مشکلات این منطقه بود.

عضو شورای اسلامی شهر اهواز با اشاره به وجود کمبودهای زیاد در شهر اهواز افزود:استاندار خوزستان تلاش بسیاری برای پرداخت حق آلایندگی توسط شرکت ها کرده است اما اقدام خاصی از سوی این شرکت ها صورت نگرفته است.همچنین قرار بود شرکت فولاد خوزستان نقش خود را در کمربند سبز انجام داده و ۷۰ هکتار از اراضی محدوده بین قلعه چنعان و صنایع فولاد به صورت پارک جنگلی احداث کند که حرکتی در این زمینه صورت نگرفته است.

وی با ذکراین نکته که بدلیل فقدان مدیریت واحد شهری در سراسر کشور،ما متولی مدیریت شهری نیستیم تصریح کرد: شهرداری زمینی برای اجرای پروژه ها ندارد و بیشتر اراضی شهر در اختیار نفت، مسکن و شهرسازی و ستاد اجرایی فرمان امام خمینی قرار دارد.

رحیم کعب عمیر افزود: ما در زمینه فاضلاب دچار استیصال هستیم و حداقل خدماتی که آسفالت است و باید به مردم ارائه دهیم بدلیل مشکلات فاضلاب تحت الشعاع قرار گرفته و کنده کاری های اداره آبفادر سطح شهر ،مشکلات جدی را برای تردد خودروها ایجاد کرده است.

کعب عمیر با ذکر این نکته که اهواز در شاخص های توسعه یافتگی و تعداد اتوبوس از کلانشهرهای دیگر عقب است گفت: درحال حاضر تنها ۱۵۰ دستگاه اتوبوس به صورت فعال در شهر داریم.۸۰ دستگاه از اتوبوس های خراب اهواز با هزینه ای معادل ۶۰ میلیارد ریال قابل تعمیر و راه اندازی مجدد هستند که امیدواریم دولت در این خصوص با شهرداری اهواز همکاری کند، زیرا در شرایط فعلی در کشور اتوبوس تولید نمی شود و قیمت هر دستگاه اتوبوس جدید حدود ۲۰ میلیارد ریال است.

این عضو شورای شهر اهواز در بخشی دیگر از سخنان خود با اشاره به اینکه بارترافیک اهواز غرب به شرق است گفت: درحال حاضر بیشتر بار ترافیک از میدان چمران تا بقایی و زرگان به سمت خزامی است و مسیرهای بای‌پس آن توسعه نیافته اند. در شهر اهواز رینگ های توزیع کننده و تخلیه کننده ترافیک نداریم و همه بار ترافیک در غرب و شرق است و باید جاده کمربندی غرب اهواز از سمت پلیس راه جدید به جاده آبادان متصل شود.

امیدواریم این تفاهم نامه بخشی از خواسته های مردم را محقق کند

در ادامه یکی دیگر از اعضای شورای شهر اهواز نیز در این نشست خواستار توجه بیشتر به ارائه خدمات شهری شهرداری اهواز شد و گفت: رقم ۲۸۰ میلیارد تومانی تفاهم نامه استانداری و شهرداری اهواز بالا است همین در ذهن شهروندان انتظاراتی را ایجاد می کند.بنابراین امیدواریم که این تفاهم نامه بتواند بخشی از خواسته های مردم را محقق کند.

محمدجعفر فلسفی با ذکر این نکته  که وقتی خود را با سایر کلانشهرها مقایسه می کنیم حرفی برای گفتن باقی نمی ماند افزود: درحال حاضر شهر اهواز با بدیهی ترین مشکلات از جمله نبود سطل های زباله، سگ های بلاصاحب، عدم مناسب سازی معابر، ناوگان حمل و نقل عمومی و چالش های شهرسازی مواجه است.

وی خواستار برگزاری یک جلسه جدی و اساسی با شرکت آبفا اهواز جهت رفع مشکلات این بخش که برای مردم و شهرداری دردسرساز شده است گردید.

با همدلی، اتحاد و دلسوزی تمام دستگاهها خوزستان ساخته خواهد شد

حاجتی عضو شورای اسلامی شهر اهواز نیز در این جلسه اظهار کرد: با همدلی، اتحاد و دلسوزی تمام دستگاه ها، خوزستان ساخته خواهد شد. ما برای حل مشکلات اهواز  به عنوان ویترین خوزستان باید تلاش کنیم و  وقت بیشتری برای بررسی و حل مشکلات  بگذاریم.
حاجتی بیان کرد: یکی از معضلات شهر اهواز ترافیک است که ساخت شهرک سلامت می تواند به کاهش بار ترافیک در شهر کمک کند .

برای جذب سرمایه گذار در اهواز کمیته مشترک تشکیل شود

در ادامه موسوی نژاد عضو شورای اسلامی شهر اهواز نیز با ابراز خرسندی از انعقاد موافقت‌نامه میان استانداری خوزستان و شهرداری اهواز گفت: برای  جذب سرمایه گذاران در شهر اهواز ، کمیته مشترک تشکیل شود و این کمیته پیشنهاد سرمایه گذار را پیگیری کند و مانع  از سنگ اندازی در این مسیرشود.

موسوی نژاد عنوان کرد: کمبود امکانات و تجهیزات، مهم‌ترین مشکل آتش‌نشانی اهواز است  با این وجود آتش نشانان اهوازی با کمبود امکانات عملکرد خوبی دارند و آتش نشانی  اهواز علاوه بر اهواز تا شعاع ۶۰ کیلومتری شهر هم به مردم خدمت می کند.

پروژه های نیمه تمام شهر در اولویت قرار گیرند

دراین جلسه مازیار جهانبخشی نیز بر لزوم برنامه ریزی مناسب جهت اجرای کارها تاکید وتصریح کرد: اگر بتوانیم کارها را با برنامه ریزی خوب انجام دهیم و مردم ثمره آن را مشاهده کنند. قطعا نتایج خوبی بدنبال خواهد داشت.

عضو شورای اسلامی شهر اهوازهمچنین خواستار تعیین تکلیف پروژه قطار شهری اهواز شد و ادامه داد: این تفاهم نامه مطلوب است و بر اساس آنچه قانون برای ما مشخص کرده و وظایف شورایی ماست، آن را در کمیسیون های تخصصی بررسی کرده و نتیجه را به شهردار اعلام می کنیم.

وی همچنین خواستار اولویت بندی پروژه ها بویژه پروژه های نیمه تمام و بی سرانجام شد.

برچسب‌ها:

شعار سال 1401

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار