دوشنبه, ۷ خرداد , ۱۴۰۳

Monday, 27 May , 2024

شهردار اهواز: توجه به مناطق کم برخوردار هدف شورای شهر و مجموعه مدیریت شهری است

فاز نخست مجموعه فرهنگی، ورزشی غدیر در کوی علوی اهواز با حضور حجت الاسلام موسوی فرد نماینده ولی فقیه خوزستان و امام جمعه اهواز، آیت الله حیدری و فرهانی     نمایندگان خوزستان در مجلس خبرگان رهبری، استاندار خوزستان، فرماندار اهواز، رئیس و اعضای شورای اسلامی شهر اهواز به بهره برداری رسید.

به گزارش سایت شهرداری اهواز، شهردار اهواز در این مراسم گفت: در فاز نخست این پروژه، دو سالن ورزشی دو قلو در مجاورت هم با ۲ هزار مترمربع زیربنا و ۴۵۰ مترمربع مساحت برای مجموعه کلاس‌های آموزشی و سایت اداری در نظر گرفته شده است.

موسی شاعری افزود: فاز دوم پروژه شامل سالن آمفی تئاتر، کتابخانه، گالری، نگارخانه و مجموعه پذیرایی است که عملیات اجرایی این فاز نیز با همکاری بنیاد برکت به زودی آغاز خواهد شد.

وی با بیان اینکه در هفته‌های گذشته با حضور نماینده ولی فقیه در خوزستان و امام جمعه اهواز، از مناطق کمتر توسعه یافته شهر اهواز بازدید شد گفت: هدف شورای شهر اهواز و مجموعه مدیریت شهری، توجه به مناطق کم‌برخوردار است بنابراین سعی کرده‌ایم این مجموعه را با استانداردهای مناسب احداث کنیم که این اقدام نشان از توجه مدیریت شهری به این مناطق است.

شهردار اهواز با بیان اینکه توسعه اهواز باید متوازن باشد، اظهار کرد: اهواز در بخش‌های مختلف از شاخصه‌های کلانشهری دور است و باید به آن توجه ویژه‌ای شود. درآمدهای فعلی مدیریت شهری به هیچ عنوان جوابگوی حجم کاستی‌های موجود در همه بخش‌های اهواز نیست و نیاز به اعتبارات زیادی داریم.

وی تصریح کرد: صنعت نفت برای اهواز ارمغانی جز آلودگی نداشته است. انتظار ما از شرکت ملی مناطق نفت‌خیز و وزارت نفت بسیار بیش از آن چیزی است که شاهد آن هستیم.

شهردار اهواز گفت: برخی از پروژه‌های شهری اهواز به دلیل اینکه در حریم مناطق نفت‌خیز هستند توسط این ارگان متوقف می‌شوند. از استاندار خوزستان به عنوان نماینده عالی دولت در خوزستان انتظار داریم در این زمینه عنایت ویژه‌ای به ما شود.

شاعری با بیان اینکه مطالبه بحق مردم اهواز بسیار بیشتر از آن چیزی است که شاهد آن هستیم، عنوان کرد: سهم ما از حق آلایندگی چاه‌های نفت که قطعی و مصوب شده، باید پرداخت شود تا از این طریق پروژه قطار شهری اهواز پیش برود و شاخصه‌های کلانشهری را در اهواز گسترش دهیم.

وی افزود: توسعه فضای سبز و بازسازی معابر از دیگر برنامه‌های مجموعه مدیریت شهری است. عملیات اجرایی اتصال پل ششم به جاده ماهشهر و جاده ساحلی نیز به سرعت در حال انجام است که امیدواریم به زودی به بهره‌برداری برسند.

وی از بهره برداری سرای محله در منطقه فرهنگیان و افتتاح یک مجموعه فرهنگی در منطقه آخر آسفالت در روزهای آینده خبر داد و بیان کرد: هفته آینده کلنگ تقاطع غیرهمسطح اهواز با همکاری قرارگاه خاتم الانبیا به عنوان مجری طرح، زده می شود.

شهردار اهواز حاطرنشان کرد: کار ساخت گام نخست مجموعه فرهنگی و ورزشی غدیر در سال ۹۵ در زمینی با عرصه چهار هزار و ۲۰۰ مترمربع و اعتبار ۴۲ میلیارد ریال آغاز شده بود که با حضور امام جمعه اهواز ، استاندار خوزستان و جمعی از مسئولان محلی به بهره برداری رسید.

برچسب‌ها:

شعار سال 1401

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار