دوشنبه, ۷ خرداد , ۱۴۰۳

Monday, 27 May , 2024

تشکیل ستاد مناسب سازی فضای شهری اهواز برای معلولین و جانبازان

 نخستین همایش مناسب سازی فضاهای شهری اهواز برای معلولان و جانبازان درتالار امام خامنه ای مجتمع فجر سپاه با حضور شهردار اهواز، اعضای شورای اسلامی شهر اهواز، مدیرکل بهزیستی خوزستان، مقام مشورتی سازمان ملل متحد در امور معلولین و برخی مدیران شهرداری برگزار شد.

شهردار اهواز در این همایش با بیان اینکه بارندگی اخیر حدود ۱۶ میلیون مترمکعب آب وارد شهر اهواز شد گفت: در حال حاضر مناطق شهرداری اهواز در حال تلاش برای دفع آب های سطحی و رفع آبگرفتگی ها هستند.

شاعری با اشاره به اظهارات استاندار خوزستان در مورد رفع ۷۰ درصد آبگرفتگی ها با تکمیل شبکه فاضلاب گفت: اگر شبکه فاضلاب اهواز تکمیل شود، با توجه به بضاعت شهرداری اهواز و منابع آن برای رفع مشکل آب های سطحی تلاش می کنیم. به طور مثال در منطقه پنج شهرداری اهواز طرحی را اماده کردیم که سرعت تخلیه آبگرفتگی ها را با ایجاد یک خط لوله بیشتر خواهد کرد.

شهردار اهواز به صحبت های مدیرعامل آب و فاضلاب کشور واکنش نشان داد و خاطر نشان کرد: نباید به مشکل فاضلاب و آب های سطحی نگاه بخشی داشت، برای حفاری و لوله گذاری شبکه فاضلاب هزینه می کنیم این در حالی است که با ۳۰ درصد هزینه بیشتر می توان شبکه مخلوط طراحی کرد. چرا باید در شرایط سخت اقتصادی و ناتوانی شهرداری ها از تامین هزینه های کلان، دو بار هزینه کرد؟

شاعری گفت: برای بازگشت شرایط عادی در اهواز، از برخی شهرهای کشور درخواست کمک شده و هرکدام از شهرها در حد توان به ما کمک کرده‌اند؛ همچنین قرار است شهرداری تهران تعدادی پمپ و نیروی متخصص به اهواز بفرستد.

شهردار اهواز تصریح کرد: در کشور با دو چالش نبود برنامه ریزی و نداشتن نگاه راهبردی در حوزه مدیریت روبه رو هستیم و تنها در جایی مطابق برنامه عمل میکنیم که قصد تحمیل یک بروکراسی اضافی را داشته باشیم.

وی ادامه داد: باید نگاه مدیریت ما راهبردی باشد و کشور برای توسعه برنامه محور باشد.یکی از اهداف برگزاری این همایش تغییر نگاه کارشناسان شهرداری نسبت به مناسب سازی معابر بود.

شاعری همچنین با انتقاد از فراهم نبودن نیازهای جامعه معلولان در شهرها گفت: تامین اشتغال، مسایل اقتصادی و سهولت در مسایل روزمره و رفت و آمد شهری از نیازهای اساسی جامعه معلولان است اما زمانی که در این حوزه برنامه‌ریزی نمی‌کنیم سرانجام باید برای جمع آوری برخی از این جامعه در قالب متکدیان اقدام کنیم.

شهردار اهواز از تشکیل ستاد مناسب سازی فضای شهری اهواز برای معلولین و جانبازان خبر داد و گفت: در این زمینه باید مدیران شهرداری اهواز در حوزه خدمات شهری، فنی و عمرانی، حمل و نقل به سمتی بروند که تردد را برای معلولین و جانبازان در فضاهای شهری مناسب کنند

برچسب‌ها:

شعار سال 1401

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار