سه شنبه, ۱ خرداد , ۱۴۰۳

Tuesday, 21 May , 2024

  • شنبه / 8 فوریه 2020 / 13:00
  • سرویس: تیتر اول
  • کد خبر: 2957
  • خبرنگار : 2

آغاز به کار جمع آوری مکانیزه پسماندهای عفونی بیمارستانها و مراکز درمانی

به همت شهردار اهواز برای اولین بار ناوگان جمع آوری بهداشتی و مهندسی پسماندهای عفونی و بیمارستانی و مراکز درمانی آغاز به کار کرد.

موسی شاعری شهردار اهواز صبح امروز در مراسم افتتاحیه رونمایی از
ماشینهای مکانیزه حمل زباله های عفونی بیمارستانها و مراکز درمانی گفت: یکی از مشکلات جدی شهر همواره بحث مدیریت پسماندهاست که طبیعتا در کلانشهرها با توجه به حجم بالای جمعیت و تعدد مراکز درمانی این زباله ها باید به شکل بهداشتی از محل زندگی مردم خارج شوند.

وی افزود: این مسئله یکی از مشکلات شهر اهواز بود که شورای سلامت و شورای شهر اهواز هم دغدغه برطرف کردن آن را داشتند و مکررا پیگیر این موضوع بودند که به لطف خدا امروز شاهد رونمایی از چهار دستگاه از ماشینهای مکانیزه حمل زباله های عفونی هستیم.

شهردار اهواز در خصوص عملکرد این ماشینها توضیح داد: این ماشینها مخزن مخصوص شیرابه دارند که جداگانه در محل خودش تخلیه خواهد شد و زباله ها را هم پرس نمی کنند.

وی خاطرنشان کرد: این دستگاهها در ۱۲ شیفت کار خواهند کرد و زباله های پزشکی، کلینیک ها و مطب پزشکان را جمع آوری کرده که دیگر با زباله های عمومی مخلوط نشوند.

شاعری در پایان ابراز امیدواری کرد: امیدواریم با این اقدام گامی هرچند کوچک در راستای سلامت عمومی جامعه برداشته باشیم.

گفتنی در مراسم رونمایی از این دستگاهها شهردار کلانشهر اهواز ، اعضای محترم شورای شهر و روسای مراکز بهداشت اهواز و نظام پزشکی و محیط زیست حضور داشتند

برچسب‌ها:

شعار سال 1401

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار