دوشنبه, ۷ خرداد , ۱۴۰۳

Monday, 27 May , 2024

پل نهم اهواز با۴۸۰ میلیارد ریال اعتبار ساخته شد

معاون مهندسی و ساخت اداره کل راه و شهرسازی خوزستان با اشاره به اینکه عملیات اجرایی پل نهم اهواز با ۴۸۰ میلیارد ریال از منابع استانی به پایان رسید، گفت: این پروژه که به نام سردار شهید سپهبد قاسم سلیمانی نامگذاری شده در هفته جاری با حضور وزیر راه و شهرسازی به بهره‌برداری می‌رسد.

علی عیدیوندی روز شنبه  در خصوص مشخصات فنی پل سپهبد شهید سلیمانی اظهارداشت: این پروژه شامل دو دستگاه پل مجزاست و مسیر دسترسی شرقی آن یک هزار و ۴۰۰ متر طول دارد.

وی ادامه داد: جاده دسترسی غربی آن شامل ۲ مسیر رفت و برگشت مجزا است که ۶۵۰ متر طول و ۱۰ متر عرض دارد.

معاون مهندسی و ساخت اداره کل راه و شهرسازی استان با تاکید بر اینکه این پل بر روی رودخانه کارون بنا شده، افزود: این پروژه در کاهش تصادفات و همچنین کم شدن زمان سفرهای درون شهری بسیار تاثیرگذار است.

عیدیوندی خاطرنشان کرد: پل سپهبد قاسم سلیمانی در سه خط رفت و برگشت از پارک شهروند ملی راه (ساحلی شرقی) آغاز می‌شود و به انتهای خیابان وهابی (ساحلی غربی) ختم می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: این پل ترافیک مناطق زیتون کارمندی، کورش، جواهری و زرگان را به سمت شرق اهواز هدایت می‌کند و از ترافیک در منطقه کیانپارس اهواز جلوگیری خواهد کرد.

عیدیوندی با اشاره به اینکه این پل در زمینه گردشگری برای کلانشهر اهواز اهمیت ویژه‌ای دارد، گفت: این پل دسترسی مناسبی را به پارک شهروند و موزه دفاع مقدس فراهم می‌کند.

این مقام مسئول در اداره کل راه و شهرسازی استان اعتبار هزینه شده برای اجرای این پروژه را ۴۸۰ میلیارد ریال عنوان کرد و گفت: ساخت این پل بین پنج تا ۶ سال زمان برد و این درحالی است که قرار بود این پروژه از سوی مدیریت شهری کلانشهر اهواز ساخته شود.

وی در این خصوص توضیح داد: با توجه به وسعت کار و تخصصی بودن اجرای آن، از همان ابتدا پروژه به اداره کل راه و شهرسازی استان محول شد.

عیدیوند همچنین اعتبار مورد نیاز برای تکمیل فاز دوم این پل که قرینه آن محسوب می‌شود را ۷۶۰ میلیارد ریال بیان‌کرد و افزود: بخشی از سازه‌های مربوط به فاز دوم پل شهید سپهبد قاسم سلیمانی(پل نهم) از جمله پایه‌های و شم‌عها در داخل رودخانه اجرایی شده و تکمیل مابقی مراحل ساخت منوط به تامین اعتبار است.

بر اساس این گزارش، کابلی بودن پل و تعداد کم پایه‌های در رودخانه کارون (که درصورت زیاد بودن ،منجر به رسوب گذاری و به اصطلاح پیر شدن رودخانه می‌شود)، از ویژگی‌های خاص این پل است.

برچسب‌ها:

شعار سال 1401

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار