پنج شنبه, ۳ خرداد , ۱۴۰۳

Thursday, 23 May , 2024

در مراسم رونمایی از تندیس حاج قاسم در اهواز چه گذشت

مراسم رونمایی از تندیس سردار شهید حاج قاسم سلیمانی صبح امروز در محل میدان فرودگاه اهواز، با حضور جمعی از مسؤولین شهری و استانی برگزار شد.

مراسم رونمایی از تندیس سردار شهید حاج قاسم سلیمانی صبح امروز در محل میدان فرودگاه اهواز، با حضور جمعی از مسؤولین شهری و استانی برگزار شد.

این تندیس باعث می‌شود رشادت‌های شهدا را فراموش نکنیم

در این مراسم ابتدا موسی شاعری شهردار اهواز، ضمن خوش‌آمدگویی به میهمانان، اظهار کرد: شهر اهواز مفتخر است که اولین میزبان پیکر شهید سلیمانی بود و استقبال باشکوه مردم اهواز از سردار، وصف ناپذیر است. همچنین اولین شهری بودیم که یک بزرگراه را به نام این شهید عزیز کردیم.

وی افزود: این تندیس را نیز ساختیم که یادمان باشد که مدیونیم به خون این شهید بزرگوار و دیگر شهدا و رشادت‌های این عزیزان را از یاد نمی‌بریم.

شاعری گفت: شهرداری اهواز به‌دنبال توسعه شهر است و پروژه‌هایی در آستانه تکمیل داریم که به‌زودی یک به یک به مرحله بهره‌برداری می‌رسند.

وی در پایان بیان کرد: به سردار شاهوارپور تبریک می‌گویم که ‌نامش در لیست تحریم آمریکا شیطان بزرگ قرار گرفت و عزت ایشان با این اتفاق، بیش از پیش شد.

حاج قاسم نماد یک مکتب است

در ادامه آیت‌الله محسن حیدری اظهار کرد: از شورای شهر و شهرداری اهواز تشکر می‌کنم؛ حاج قاسم نماد یک مکتب و یک راه است و خودش به یک مکتب تبدیل شد.

وی افزود: وقتی مردم تمثال حاج قاسم را ببینند ، به یاد رشادت‌های وی می‌افتند و به حق است که اهواز اولین تندیس حاج قاسم را نصب کند چرا که او ۸ سال دفاع مقدس را در این خاک بود و در روزهای آخرین عمر خود نیز همواره از مسئولین، رسیدگی بیشتر به استان خوزستان را مطالبه می‌کرد.

سردار سلیمانی یک انسان جهادی بود

همچنین سردار حسن شاهوارپور، فرمانده سپاه ولی عصر(عج) خوزستان در این مراسم اظهار کرد: سردار سلیمانی یک انسان جهادی به تمام معنا بود و برای خدمت لحظه‌ای درنگ نمی‌کرد؛ یکی از موضوعات مهم که باید دقت کنیم همین کار جهادی نیاز مردم ما است و مردم هم از کسانی که این راه را می‌روند تشکر می‌کنند.

وی افزود: سردار سلیمانی محور جهان اسلام شد و با شهادت، این مسیر را با خون خود نورانی کرد و مسیر وحدت را انسجام بخشید.

شاهوارپور عنوان کرد: در برخورد با آمریکای جنایتکار، مردم و حکومت ما به این جمع‌بندی رسید که باید مقابل این دشمن، جانانه ایستاد و امروز می‌بینیم با شرایطی که رقم خورده آمریکایی‌ها در انفعال کامل هستند.

انتهای پیام

برچسب‌ها:

شعار سال 1401

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار