دوشنبه, ۷ اسفند , ۱۴۰۲

Monday, 26 February , 2024

برنامه و بودجه پیشنهادی سال ۹۹ سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری به شورای اسلامی شهر اهواز تقدیم شد

در تعریف و تدوین برنامه های فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری اهواز در سال ۹۹، خلاقیت و نوآوری و توجه به نیاز روز جامعه مورد توجه ویژه قرار گرفت.

به گزارش امور ارتباطات معاونت و سازمان اجتماعی فرهنگی ورزشی شهرداری، شهلا عابدی رئیس اداره برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی این سازمان با تاکید بر این موضوع گفت: از دهم مهر ماه دستورالعمل جدید برای تدوین بودجه پیشنهادی در سال ۹۹ ابلاغ شد و در پی این ابلاغ جلسات متعددی تشکیل شد.
وی در ادامه گفت: با توجه به تغییررویکرد شهرداری اهواز سازمانی صرفاً خدماتی به نهادی اجتماعی فرهنگی و بهینه سازی برنامه های فرهنگی، اجتماعی و ورزشی متناسب با نیاز شهروندان بود که برنامه های این سازمان در سالهای گذشته به روز رسانی شد و برنامه های نوین و جدید بر اساس نیاز اجتماع در بودجه عمرانی و جاری مورد توجه قرار گرفت.
عابدی همچنین به برگزاری دو کارگروه تخصصی در خصوص تدوین بودجه ۹۹ اشاره کرد و افزود: پس از ابلاغ دستورالعمل و برگزاری جلسات تخصصی دو کارگروه معاونین و روسای مستقل سازمان به منظور تدوین بودجه حوزه معاونت و دیگری کارگروه با حضور روسای فرهنگی اجتماعی مناطق هشتگانه و معاونین این حوزه به عنوان ناظر عالی تشکیل شد که ماحصل تشکیل جلسات این دو کارگروه تدوین بودجه سال ۹۹ در حوزه فرهنگی اجتماعی ورزشی با رویکرد کاملاً جدید و نوین بوده است.
وی عناوینی از برنامه های جدید را بیان کرد و گفت: بزرگداشت علی بن مهزیار اهوازی، کنگره شهدای مدافع حرم شهر اهواز، جشنواره فرهنگی و هنری اقوام از جمله برنامه های جدید می باشد. یکی دیگر از این برنامه ها برگزاری هفته فرهنگی کلانشهر اهواز همزمان با ورود امام رضا(ع) به شهر اهواز است که برنامه ریزی های ویژه ای برای پاسداشت این ایام صورت گرفته است و در زمان خود اجرا خواهد شد. آماده سازی سند ارتقای حوزه زنان و خانواده نیز از مهمترین برنامه های جدید در بودجه سال ۹۹ است. با توجه به اینکه از سوی استانداری خوزستان سند ارتقاء حوزه زنان و خانواده در استان آماده و ارائه شده است. شهرداری اهواز نیز با انجام کار تحقیقاتی سند مشابهی برای ساماندهی خدمات رسانی به بانوان و خانواده ها آماده خواهد نمود تا این سند بتواند راهبردهای آتی را در حوزه زنان روشن سازد.
عابدی همچنین از برنامه ریزی جهت اجرای برنامه های گذر و هنر، تشکیل انجمن سازمان های مردم نهاد، راه اندازی خانه اقوام در مناطق هشتگانه، بزرگداشت چهارشنبه سیاه در اهواز و کمک هزینه برای برپایی مواکب و مشایه به عنوان موارد جدید در بودجه سال ۹۹ خبر داد.
وی همچنین ضمن تقدیر از ریاست و اعضای شورای اسلامی شهر اهواز گفت: روند بودجه جاری و عمرانی سال ۹۹ با درایت و نظارت مستقیم آقای امینی معاون شهردار و رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی صورت گرفت. ارائه ایده های نو و رویکرد جدید در برنامه ها توانست در این زمینه راهگشا باشد. همچنین همراهی ویژه ریاست و اعضای شورای اسلامی شهر اهواز نیز کمک شایانی به روند تدوین داشته است.
رئیس اداره برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی این سازمان در پایان ضمن ابزار امیدواری نسبت به اجرایی شدن تمامی برنامه های پیش بینی شده گفت: نیاز شهر اهواز به اجرای برنامه های فرهنگی اجتماعی بسیار گسترده است و ما در حوزه فرهنگی در تلاش هستیم که با تدوین برنامه های کاربردی بخش قابل توجهی از این نیاز را در مسیر صحیح و تخصصی مرتفع سازیم

برچسب‌ها:

شعار سال 1401

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار