پنج شنبه, ۳ اسفند , ۱۴۰۲

Thursday, 22 February , 2024

  • سه‌شنبه / 25 فوریه 2020 / 12:19
  • سرویس: تیتر اول
  • کد خبر: 3314
  • خبرنگار : 104

بسته خبری اخبار کرونا در خوزستان/از برخورد با محتکرین تا دومینوی تعطیلی

در بسته خبری کرونا خوزستان، کشف حدود ۲ هزار ماسک احتکار شده در بهبهان،تشکیل ۶ پرونده گران‌فروشی موادشوینده و ضدعفونی کننده و توزیع ماسک و مواد ضدعفونی رایگان در خوزستان را بخوانید.

در بسته خبری کرونا خوزستان کشف حدود ۲ هزار ماسک احتکار شده در بهبهان،تشکیل ۶ پرونده گران‌فروشی موادشوینده و ضدعفونی کننده و توزیع ماسک و مواد ضدعفونی رایگان در خوزستان  را بخوانید.

با گران‌فروشان ماسک برخورد می‌کنیم

معاون دادستان اهواز گفت: گشت ویژه نظارت بر فروش ماسک و مواد ضدعفونی تشکیل شده تا از سوء استفاده افراد فرصت طلب جلوگیری شود و در این راستا با گران فروشان برخورد خواهیم کرد.

وی افزود: وظیفه اصلی این بازرسان نظارت بر نحوه توزیع و قیمت ماسک، ژل ضدعفونی و سایر اقلام مرتبط با محافظت از افراد در جلوگیری از انتقال ویروس کرونا است.

ضدعفونی ناوگان حمل و نقل عمومی دزفول

شهردار دزفول گفت: ناوگان حمل و نقل عمومی دزفول برای پیشگیری از انتشار ویروس کرونا و رفاه حال شهروندان به صورت روزانه ضدعفونی و نظافت می‌شود.

آمادگی بیمارستان‌های جنوب غرب برای مقابله با کرونا

معاون بهداشت دانشکده علوم پزشکی آبادان گفت: کادر درمانی بیمارستان‌های این دانشکده در شهرستان‌های آبادان، خرمشهر و شادگان برای پیشگیری و درمان احتمالی مبتلایان به کرونا ویروس آمادگی مقابله با این ویروس را دارند.

یلالی با بیان اینکه هیچ موردی از کرونا ویروس در آبادان، خرمشهر و شادگان مشاهده نشده گفت:از تمام موارد حاد تنفسی که به بیمارستان‌های تابعه مراجعه می‌کنند آزمایش کرونا ویروس انجام و به سرعت به آزمایشگاه مرجع ارسال می‌شود.

بسیج امکانات شهرداری اهواز برای مقابله با کرونا

سخنگوی شهرداری اهواز گفت: برای مقابله با کرونا ویروس امکانات لازم را بسیج کرده ایم و در این راستا نظارت بر جمع آوری عرضه‌کنندگان قلیان در سطح مناطق هشتگانه شهرداری اهواز افزایش یافته است.

وی ادامه داد: پس از آخرین شیفت کاری  ناوگان شهری تمام سطوح داخلی صندلی ها، میله ها و دستگیره های اتوبوس ها را مطابق دستورالعمل بهداشت صدعفونی می کنیم.

احمدی گفت: در طول روز نیز هر سه ساعت یکبار رانندگان ناوگان اتوبوسرانی، با محلول های بهداشتی دستگیره ها و میله ها را ضدعفونی می کنند.

فعالیت نمایشگاه‌های خوزستان تا اطلاع ثانوی لغو شد

مدیرعامل شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی خوزستان گفت: به منظور پیش‌گیری از هرگونه مشکل احتمالی ناشی از شیوع ویروس کرونا، فعالیت و برپایی نمایشگاه‌های پیش‌بینی شده تا اطلاع ثانوی لغو شده است.

تدابیر بهبهانی‌ها در مواجهه با کرونا

فرماندار بهبهان گفت: باهرگونه احتکار اقلام موردنیاز برای پیشگیری بیماری بسیار شدید برخورد می‌کنیم.

 با اشاره به این که تمام برنامه های فرهنگی و همچنین ورزشی که نیاز به تردد جمعی است برای حفظ سلامت شهروندان تعطیل است، بیان کرد: انتظار داریم در مساجد و امامزادهها که محل تجمع هستند ضدعفونی و استرلیزه کردن به خوبی انجام شود.

فرماندار بهبهانگفت: با هماهنگی اداره تبلیغات اسلامی، مراسم اعتکاف امسال به دهه پایانی ماه مبارک رمضان موکول شده است.

 به‌زودی توزیع ماسک و مواد ضدعفونی رایگان

معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی جندی‌شاپور اهواز گفت: استفاده از ماسک مانع ابتلا به ویروس کرونا نخواهد شد و مردم از هجوم برای خرید ماسک خودداری کنند.

وی بابیان این‌که تاکنون موردی از ابتلا به ویروس کرونا در خوزستان گزارش نشده افزود: در اهواز بیمارستان رازی با ۱۵۰ تخت خواب به‌عنوان بیمارستان معین در این خصوص اعلام‌شده است.همچنین بیمارستان‌های نفت، بقایی،ارتش، تأمین اجتماعی و دیگر بیمارستان‌ها آمادگی خود را برای همکاری اعلام کره‌اند.

اقدامات پیشگیرانه در پایانه‌های مرزی
مدیرکل راهداری و حمل‌ و نقل جاده‌ای خوزستان از ضدعفونی پایانه‌های مرزی خوزستان و اتوبوس‌های بین شهری خوزستان خبر داد.

وی افزود: در راستای این دستورالعمل‌ها، در دو پایانه مرزی شلمچه و چذابه که عمدتا مسافر تردد می‌کند بنرهای اطلاع رسانی و توصیه های لازم در خصوص بیماری کرونا نصب شده است.

تشکیل ۶ پرونده گران‌فروشی موادشوینده و ضدعفونی کننده

 رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت خوزستان از تشکیل ۶ پرونده تخلف گران‌فروشی در زمینه مواد شوینده و ضدعفونی کننده خبر داد و گفت: با توجه به اهمیت موضوع پیشگیری از شیوع بیماری کرونا و نیاز مردم به مواد شوینده و ضدعفونی کننده ۴۰ اکیپ بازرسی در سراسر استان به منظور جلوگیری از گرانفروشی و احتکار این اقلام فعال شده‌اند.

امیرحسین نظری با بیان اینکه مشکل اصلی کمبود مواد بهداشتی، ضدعفونی کننده و… در استان است، گفت: در استان تولیدکننده مواد ضدعفونی نداریم و در این زمینه مردم با هجوم به مراکز عرضه‌کننده مواد شوینده و بهداشتی نسبت به خرید این اقلام اقدام کرده‌اند و اکنون برخی از فروشگاه‌ها مواد شوینده و ضدعفونی کننده ندارند.

لغو اردوی تیم‌ملی دوچرخه‌سواری در مسجدسلیمان

اردوی تیم‌ملی دوچرخه‌سواری در مسجدسلیمان به دلیل پیشگیری از احتمال سرایت ویروس کرونا لغو شد.

کشف حدود ۲ هزار ماسک احتکار شده در بهبهان

 رییس اداره نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت خوزستان از کشف حدود ۲ هزار ماسک تنفسی در بهبهان خبر داد و گفت: با متخلفان در این زمینه به صورت جدی برخورد می‌شود.

وب ادامه داد: در جریان بازرسی‌های انجام‌گرفته از مراکز مختلف، حدود ۲ هزار ماسک تنفسی که در شهرستان بهبهان احتکار شده بود کشف شد.

انتهای پیام/

برچسب‌ها:

شعار سال 1401

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار