دوشنبه, ۷ اسفند , ۱۴۰۲

Monday, 26 February , 2024

اقدامات پیشگیرانه علیه ویروس کرونا در کارخانه پردازش محل دفن پسماند توسط سازمان مدیریت پسماند شهرداری اهواز

سازمان مدیریت پسماند شهرداری اهواز در محل دفن پسماندهای شهر اهواز و کارخانه پردازش به اقدامات پیشگیرانه علیه ویروس کرونا پرداخته است.

در این برنامه ضد عفونی کارگاه ها و وسایل کارخانه، شستشوی بهداشتی دست ها با مواد ضد عفونی کننده، استفاده از ماسک و دستکش و عینک و نیز تب سنجی پرسنل در دو نوبت ورود و خروج و همچنین تشکیل کارگاه آموزشی با حضور کارشناس پیشگری اداره بهداشت شرق خوزستان اجرا شد.
مدیر عامل سازمان مدیریت پسماند اعلام کرد: در کارخانه پردازش کلیه کارگران در دو نوبت صبح و ظهر با رعایت ساعات تاخیر، مجهز به پوشش های مخصوص از جمله دستکش ضد شیرابه و عینک و ماسک هستند.
محمد رضا قنواتی در ادامه افزود: کلیه کارگران در ساعات استراحت و یا دست کشیدن از کار موظف هستند پس از شستشوی آموزش داده شده، دست های خود را نیز با مواد ضد عفونی آغشته نمایند.
وی در ادامه گفت: کلیه ی کارگران سایت در این اقدام با نظارت مستقیم و مستمر هنگام شروع و پایان کار موظفی توسط مامور HSE و نظارت ناظرین پسماند با تب سنج لیزری معاینه می شوند.
قنواتی اظهار داشت: به واسطه همجوار بودن با آلودگی، این سازمان از همان روزهای اول شیوع بیماری کرونا؛ تدابیر و آموزش پیشگری را به کار گرفت و با نصب اعلامیه های خاص زیر نظر بهداشت در کارخانه کارگران را به رعایت دستور العمل بهداشتی موظف کرد.
مدیر عامل سازمان مدیریت پسماند با آرزوی سلامتی برای همه هموطنان گفت: بر اساس دستور العمل وزارت بهداشت، پیشگری بهترین راه مبارزه با این ویروس است، با آرزوی سلامتی برای هموطنانم، به تبعیت از شهرداری اهواز، ما نیز در کارخانه اقدام به سم پاشی به صورت مرتب و مستمر در تمام روز نموده ایم، همچنین، استفاده از ماسک و عینک و دستکش های مخصوص هم به صورت ویژه رعایت می شود.
وی با اشاره به برپایی کلاس آموزشی برای کارگران کارخانه افزود: کارشناس پیشگری اداره بهداشت شرق اهواز نیز امروز با کارگران این کارخانه، در مورد پیشگری از خطرات آلودگی این ویروس آموزش های لازم را عنوان کرد.
قنواتی در پایان افزود: به امیدی خدا از این مشکل بزودی عبور خواهیم کرد اما پیشگری و رعایت بهداشت بهترین آموزشی است که در هر زمان باید رعایت کنیم.

برچسب‌ها:

شعار سال 1401

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار