پنج شنبه, ۳ اسفند , ۱۴۰۲

Thursday, 22 February , 2024

  • جمعه / 6 مارس 2020 / 23:13
  • سرویس: تیتر اول
  • کد خبر: 3529
  • خبرنگار : 2

درخواست شهردار اهواز بر اساس تکلیف و وظیفه قانونی درقبال سلامت شهروندان است

یک عضو شورای اسلامی شهر اهواز پس ازواکنش معاون استاندار نسبت به نامه شهردار اهواز گفت :این واکنش دور از انتظار و عجیب بود زیرا که نامه شهردار اهواز طرح یک درخواست و پیشنهاد بود و طبیعتا تصمیم‌ گیرنده نیز شورای تامین و جناب استاندار خوزستان است.

حسین حیدری افزود:شهردار بر اساس وظایف و جایگاه سازمانی و قانونی اش متولی شهر اهواز است و تمامی تصمیمات و وظایف شهرداری اهواز به صورت مستقیم به بهداشت و سلامت جسمی و روحی و روانی شهروندان ارتباط دارد و شخص شهردار نیز به لحاظ جایگاه سازمانی عضو شورای سلامت و عضو ستاد بحران مبارزه با ویروس کروناست لذا دغدغه ایشان بجا و قابل تقدیر است زیرا که ورود میهمانان نوروزی در اهواز نگران کننده است چرا که این حضور ممکن است به گسترش شیوع این بیماری دامن بزند.

این عضوشورای شهر تاکید کرد:معاون استاندار مستحضر هستند در این دو هفته ای که از ورود و شیوع این بیماری به شهر اهواز می گذرد تمامی عوامل اجرایی شهرداری به صورت شبانه روزی در حال ضدعفونی معابر و تاسیسات شهری هستند و جناب استاندار نیز شبانه از این اقدامات ارزشمند شهرداری اهواز بازدید داشتند که این اقدامات نشان دهنده این است که دغدغه اصلی مجموعه شهرداری اهواز بهداشت جسمی و روانی مردم شریف اهواز است .
وی اظهارداشت: نامه شهردار پیشنهاد ممنوعیت ورود مسافران نوروزی به شهر اهواز نیز در ادامه دغدغه ایشان برای سلامت شهروندان اهوازی بود.
ما برای ریشه کنی قطعی این بیماری مهلک نیاز به همکاری و همراهی مسئولین استانی و سایر دستگاه های اجرایی استان داریم .
مردم شریف اهواز خوب می دانند که نوک پیکار و پیکان مبارزه با این ویروس ، عوامل اجرایی شهرداری اهواز هستند که در این دو هفته ای که از ورود این ویروس منحوس به اهواز می گذرد شهرداری تمام تلاش خود را برای مبارزه و جلوگیری از توسعه این بیماری بکار برده است .
در شهرهای درگیر این بیماری شهرداران آنها چنین پیشنهاداتی به استانداران خود داشته اند که در شهرهای استانهای شمالی، مشهد و شیراز نیز شاهد آن بودیم و این بر اساس تکلیف و وظیفه ای است که قانون شهرداری ها بر عهده شهردار نهاده است.
حیدری به یک ماده قانونی درهمین ارتباط اشاره کرد و ‌گفت:در ماده ۵۵ قید شده است که جلوگیری از شیوع بیماری های مصری و واگیر وظیفه شهرداری است که نامه شهرداری نشان دهنده دغدغه خوب آقای شهردار اهواز است که بر اساس تکلیف قانونی صورت گرفته است و ما نیز به عنوان اعضاء شورای اسلامی از استاندار محترم تقاضا داریم که در شورای تامین پیشنهاد شهردار اهواز را مطرح کنند و بر اساس مصالح شهروندان خوزستانی و اهوازی تصمیمات لازم اتخاذ فرمایند و ما نیز خواستار ممنوعیت ورود و اسکان مسافران نوروزی در شهر اهواز هستیم.
وی درپایان از تمامی پزشکان و پرستاران و کادر درمانی دانشگاه علوم پزشکی که ایثارگرانه در درمان بیماران کرونایی دارند تلاش میکنند هم تشکر کرده وگفت: در حوزه پیشگیری و مقابله شهرداری اهواز پیشقدم است و در حوزه درمان هم دانشگاه علوم پزشکی پیشگام است که ان شالله امیدواریم با تلاش این دو حوزه کاری و حمایت جناب استاندار و سایر مسئولین و همراهی و همکاری مردم شریف در جهت رعایت بهداشت فردی و عمومی بتوانیم هر چه سریعتر ریشه این بیماری را بکنیم.

برچسب‌ها:

شعار سال 1401

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار