دوشنبه, ۷ خرداد , ۱۴۰۳

Monday, 27 May , 2024

  • شنبه / 7 مارس 2020 / 01:18
  • سرویس: تیتر اول
  • کد خبر: 3533
  • خبرنگار : 2

رئيس كميسيون تحقيق، نظارت و بازرسي شوراي شهر اهواز

اگر از ورود گردشگران و مهمانان نوروزي به استان جلوگيري نشود در خوزستان فاجعه اتفاق خواهد افتاد

مقامات استانداري خوزستان به جاي تذكر، به پيشنهاد دلسوزانه شهردار اهواز عمل كنند

محمد رضا ایزدی عضو شورای شهر اهواز  اظهار داشت: با توجه به شیوع گسترده ویروس کرونا در کشور و الزام رعایت نکات ایمنی و بهداشتی و جلوگیری از ورود مسافران به شهرها، استان خوزستان هم مانند سایر نقاط کشور ملزم است که از این رویه پیروی کند.

ایزدی افزود: شهردار اهواز در راستای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا و رعایت نکات ایمنی و بهداشتی نامه ای به استاندار خوزستان نوشتند و درخواست شد که با توجه به نزدیکی عید نوروز از ورود مسافران به استان و شهر اهواز جلوگیری بعمل آید. این درخواست به نظر بنده منطقی بود و با توجه به دستورات وزارت بهداشت و تاکید آن به مردم که از سفر به دیگر استان ها پرهیز کنند لازم اجراست.
عضو شورای شهر اهواز تصریح کرد: شهرداری اهواز همیشه به وظایف قانونی و اجتماعی خود طی سال های گذشته عمل کرده است و اینگونه نیست که مقام مسئولی در استانداری خوزستان به پیشنهاد دلسوزانه شهردار اهواز واکنش نشان دهد و شهرداری را به وظایف روزانه خود توصیه کند.
ایزدی ادامه داد: چگونه است شهرداری در هر شرایطی به دستگاه های اجرایی در استان کمک می کند وظیفه آن است، اما زمانیکه درخواستی را مطرح می کند الزام به وظایف قانونی خود می شود. شهرداری اهواز همانگونه که وظیفه ضدعفونی شهر را برعهده ندارد و این وظیفه طبق قانون با بهداشت و درمان است، اما شهرداری اهواز با همه عزم خود به کمک تمام دستگاه ها آمده تا از شیوع ویروس کرونا جلوگیری کند.

ایزدی بیان داشت: مسئولین کشور و وزارت بهداشت تاکید کردند که از سفر به شهرهای دیگر با توجه به شیوع ویروس کرونا خودداری کنید و بسیاری از استان ها از ورود مسافر به شهرها جلوگیری کردند و طی اصلاعیه ایی از مسافران درخواست کردند به این استان ها سفر نکنند.

عضو شورای شهر اهواز تاکید کرد: هر ساله بین ۳ الی ۴ میلیون مسافر به استان خوزستان سفر می کنند و با توجه به مسافر پذیر بودن استان در ایام نوروز، لازم است مدیران خوزستان تمهیداتی اتخاذ کنند که از ورود مسافران به استان جلوگیری شود زیرا اگر توجه ویژه ای به پیشگیری از شیوع این ویروس صورت نگیرد شاهد فاجعه ایی انسانی در خوزستان خواهیم بود.

برچسب‌ها:

شعار سال 1401

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار