دوشنبه, ۷ اسفند , ۱۴۰۲

Monday, 26 February , 2024

درخواست استاندار از مردم ایران: به خوزستان سفر نکنید

استاندار خوزستان گفت: شورای تامین استان در دو جلسه اخیر که برگزار کرد از مردم سراسر کشور که قصد سفر به خوزستان را دارند خواست با توجه به شیوع بیماری ویروس کرونا به این استان سفر نکنند.

غلام رضا شریعتی عصر امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: شورای تامین استان در دو جلسه اخیر که برگزار کرد از مردم سراسر کشور که قصد سفر به خوزستان را دارند خواست با توجه به شیوع بیماری ویروس کرونا به این استان سفر نکنند.

وی افزود: مسیرهای ورودی و خروجی استان با استقرار نیروهای بسیج، نیروهای انتظامی، دانشگاه علوم‌پزشکی و هلال احمر کنترل جدی خواهد شد و به صورت ویژه افراد تست می‌شوند.

استاندار خوزستان عنوان کرد: مقرر شد آرامستان‌های تا پایان فروردین ماه ۹۹  تعطیل شود و مراکز خرید در برخی شهرستان با نظر علوم پزشکی نیز تعطیل شود.

شریعتی با بیان اینکه مقرر شد مهمان‌سراهای ادارات هیچ گونه خدماتی را ارائه ندهند، افزود: تالارها، برگزاری مراسم مذهبی و عزا، فرهنگی، و اجتماعی، آرایشگاه‌های زنانه نیز تا اطلاع ثانوی تعطیل شود.

وی بیان کرد: شهرداری‌های سطح استان نیز حق استقرار چادرهای مسافرتی در پارک‌ها را ندارند و چراغ  پارک‌ها در شب خاموش شود.

شریعتی با بیان اینکه مردم مسافرت‌های بین شهری و تردد بین شهرهای استان را نیز به حداقل برسانند،  افزود: آموزش و پرورش  و هر کدام از دستگاه‌های اجرایی  نیز حق ارائه هیچ گونه تسهیلاتی را برای میهمانان نوروزی ندارد.

وی با تاکید بر ماندن مردم در خانه و خروج جز در مواقع ضروری، گفت: در برخی از شهرهای استان قرار شد تدابیر جدی‌تری اندیشیده شود.

شریعتی با بیان اینکه موفق شدیم ویروس کرونا را در استان کنترل کنیم و آمار ما در حد استاندارد و حتی کمتر از استاندارد گزارش شده است، عنوان کرد: به طور حتم کنترل ویروس کرونا  فقط به وسیله خود مراقبتی و رعایت موارد بهداشتی توسط شهروندان صورت گرفته است.

وی با تاکید بر اینکه چنانچه ذره‌ای از توصیه‌های بهداشتی ویروس کرونا غفلت شود با آتشفشان این ویروس در استان مواجه خواهیم شد، بیان کرد: از مردم می‌خواهم در خانه‌ها بمانند و از دیدو بازدید پرهیز کنند.

شریعتی با اشاره به تعطیلی قطار اندیمشک به مدت یک هفته، گفت: ورودی و خروجی قطارها به اهواز نیز قبل از سوار شدن مسافر گندزایی می‌شود.

وی بیان کرد: با توجه به تسهیلاتی اینترنتی که برای فراهم شده مردم از بیرون رفتن به خارج از منزل و مراجعات حضوری به بانک‌ها خودداری کنند.

شریعتی با تاکید بر دستگیری توزیع کننده مشروبات الکلی، گفت: اگر مواردی دیگری شناسایی شوند و به منظور حفظ جان شهروندان با آن‌ها  برخورد جدی می‌شود هیچ گونه گذشتی در این رابطه نخواهیم کرد.

وی با اشاره به فوت تعدادی از جوانان به دلیل مصرف مشروبات الکلی، عنوان کرد: استفاده از الکل برای ضدعفونی کردن دست‌ها، لباس و … توصیه شده است چرا که ویروس در مقابل این مواد هیچ مقاومتی ندارد و استفاد از الکل به این صورت غلط است.

انتهای پیام/

برچسب‌ها:

شعار سال 1401

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار