پنج شنبه, ۳ اسفند , ۱۴۰۲

Thursday, 22 February , 2024

پویش دانشجویان دانشگاه شهید چمران اهواز علیه بیماری کرونا

پویش آگاهی‌بخشی دانشجویان دانشگاه شهید چمران اهواز با عنوان “هر دانشجو یک رسانه‌ی سلامت”، به دنبال انتشار ویروس کرونا در کشور و نشر اخبار گوناگون در این خصوص در فضای مجازی به کوشش معاونت فرهنگی و اجتماعی این دانشگاه راه اندازی شد.

معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه شهید چمران اهواز با اعلام این خبر اظهار داشت: با توجه به اهمیت کنش اجتماعی دانشجویان به منظور افزایش سطح سلامت عمومی جامعه و نیز تقویت روحیه نوع دوستی و امید، پویش “هر دانشجو یک رسانه‌ی سلامت” راه‌اندازی شد تا دانشجویان دانشگاه شهید چمران اهواز به عنوان مرجع نشر اخبار درست در زمینه راه‌های پیشگیری از ویروس کرونا ، به ایفای نقش و تاثیر اجتماعی خود بپردازند.
دکتر عبدالرحیم هوشمند افزود: دانشجویان می‌توانند در حلقه‌های پیرامونی خود، مرجع انتشار اخبار درست و موجب حفظ امید و رعایت دستورهای بهداشت شخصی و عمومی باشند و از این طریق، حلقه مکمل فرآیندهای بهداشتی و درمانی مبارزه با بیماری کرونا باشند.
وی ادامه داد: دانشگاهیان، به‌ویژه دانشجویان همواره در لحظات سخت دوشادوش مردم بوده‌اند و در گذار کشور از بحران‌ها و مرارت‌های نفس‌گیر به آرامش و امید ‌و زندگی، نقشی انکارناپذیر داشته‌اند.
هوشمند بیان کرد: با توجه به انتشار برخی اخبار غیرکارشناسی و مخرب در خصوص بیماری کرونا در فضای مجازی و ایجاد ترس و نگرانی در بین افراد، معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه شهید چمران اهواز در نظر دارد از ظرفیت‌های موثر دانشجویی برای نشر اطلاعات درست و مستند به منظور خودمراقبتی و پیشگیری در برابر این بیماری، بهره  گیرد.
معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه شهید چمران اهواز  از همه دانشجویان دانشگاه شهید چمران اهواز دعوت کرد در راستای آگاهی‌بخشی صحیح به جامعه در زمینه مقابله با بیماری کرونا، به پویش “هر دانشجو یک رسانه‌ی سلامت” بپیوندند.

غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان واعضای هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی اهواز نیز روز گذشته به پویش نوروز بی سفر درراستای مقابله با شیوع کرونا پیوستند.

ویروس کرونا که رسما کووید – ۱۹ نام دارد، نخستین بار در شهر ووهان چین شناسایی شد تا کنون به بیش از  یکصد کشور سرایت کرده و سازمان بهداشت جهانی را برآن داشته است تا وضعیت فوق العاده اعلام کند.

برچسب‌ها:

شعار سال 1401

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار