سه شنبه, ۱ خرداد , ۱۴۰۳

Tuesday, 21 May , 2024

بهبودی ۴۰ نفر از بیماران مبتلا به کرونا در خوزستان

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز گفت:تا کنون ۴۰ نفر از بیماران مبتلا به ویروس کرونا در خوزستان بهبود یافته‌اند.

فرهاد ابول نژادیان روز چهارشنبه اظهار داشت: این تعداد پس از بهبودی از بیمارستان ترخیص شدند.

به گفته سرپرست دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز تا ظهر روز ۲۰ اسفندماه آمار مبتلایان به ویروس کرونا در خوزستان به ۱۱۰ نفر رسید که ۲۵ نفر از آنها فوت کردند.

فرهاد ابول نژادیان با اشاره به فراوانی کرونا به تفکیک شهرستان بیان کرد: ۱۹ نفر در غرب و ۱۹ نفر در شرق اهواز به کرونا مبتلا شدند و پس از اهواز اندیمشک با ۱۶ بیمار و شوشتر با ۱۵ بیمار در رتبه های بعدی استان خوزستان قرار دارند.

وی افزود: همچنین هفت نفر مربوط به آبادان، ۶ نفر دزفول، چهار نفر مسجد سلیمان چهار نفر ماهشهر ، چهار نفر بهبهان، سه نفر شادگان، ۲ نفر هندیجان، ۲ نفر امیدیه، ۲ نفر شوش، ۲ نفر اندیکا بوده و شهرهای رامشیر، گتوند، خرمشهر، باوی و کارون هر کدام یک نفر بیمار کرونایی داشته اند.

ابول نژادیان با اشاره به تشریح فوت شدگان ناشی از کرونا در خوزستان بیان کرد: ۸۴ درصد افراد فوتی بیماری زمینه‌ای داشتند و ۱۶ درصد فاقد بیماری زمینه‌ای بوده اما سن آنها بالای ۶۰ سال بوده است که در مجموع ۶۴ درصد فوت شدگان کرونا در استان مرد و ۳۶ درصد زن هستند.

ویروس کرونا که رسما کووید – ۱۹ نام دارد، نخستین بار در شهر ووهان چین شناسایی شد تا کنون به بیش از یکصد کشور سرایت کرده و سازمان بهداشت جهانی را برآن داشته است تا وضعیت فوق العاده اعلام کند

برچسب‌ها:

شعار سال 1401

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار