پنج شنبه, ۳ اسفند , ۱۴۰۲

Thursday, 22 February , 2024

بیمار مبتلا به کرونا در آبادان جان باخت

رییس دانشکده علوم پزشکی آبادان گفت: یک شهروند خرمشهری که به کرونا مبتلا شده بود روز چهارشنبه در بیمارستان طالقانی آبادان جان باخت.

شکراله سلمان‌زاده چهارشنبه اظهار داشت: از اوایل اسفندماه تاکنون ۱۲ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در شهرستان‌های آبادان و خرمشهر شناسایی شدند که تاکنون سه نفر از آنها فوت کرده اند.

وی افزود:در همین مدت یک هزار و ۲۴۸ بیمار با علائم کرونا به مراکز درمانی تابعه دانشکده علوم پزشکی آبادان در شهرستان‌های آبادان، خرمشهر و شادگان مراجعه کردند که ۵۲۱ بیمار با علائم حاد تنفسی در بیمارستان‌های منطقه بستری شدند.

سلمان‌زاده گفت:تاکنون ۴۳۸ نفر از بیماران بستری شده پس از بهبودی از بیمارستان مرخص شدند که وضعیت جسمانی آنها از سوی مسوولان بهداشتی پایش و کنترل می‌شود.

وی گفت:لوازم بهداشتی و ماسک مراکز بیمارستانی برای مقابله با ویروس کرونا در شهرستان‌های آبادان، خرمشهر و شادگان تامین شده و کمبودی در این زمینه نیست.

رییس دانشکده علوم پزشکی آبادان رعایت نکات بهداشتی و خارج نشدن از منزل را مهمترین عامل برای کنترل ویروس کرونا دانست و افزود:مردم نقش مهمی در کنترل این بیماری دارند.

به گزارش ایرنا تا روز سه شنبه ۱۱۰ نفر در خوزستان به ویروس کرونا مبتلا شدند که ۲۵ نفر از این تعداد جان خود را از دست داده اند.

برچسب‌ها:

شعار سال 1401

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار