جمعه, ۴ خرداد , ۱۴۰۳

Friday, 24 May , 2024

عدم رعایت نکات بهداشتی، به آمار بالای ابتلا به کرونا منجر می‌شود

رئیس دانشکده علوم پزشکی گفت: اگر مردم توصیه‌های بهداشتی را رعایت نکنند، به صورت انفجاری با موارد بالای بیماری کرونا مواجه می شویم.

دکتر شکراله سلمان زاده رئیس دانشکده علوم پزشکی آبادان چهارشنبه شب در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در آبادان، در خصوص آخرین وضعیت کرونا در جنوب غرب خوزستان، اظهارکرد: هزار و ۲۴۸ نفراز اسفند تا ظهر چهارشنبه به مراکز درمانی مراجعه کردند که از این میان پانصد و ۲۱ نفر بستری و چهارصد و ۲۸ نفر ترخیص  شدند.

وی افزود: در مجموع موارد قطعی مبتلا به کرونا ویروس تاکنون ۱۲ نفر هستند؛ یک مورد درمان و بهبود یافته و ۳ مورد متوفی شدند؛ همچنین ۱۷ مورد جدید روز گذشته بستری شدند و ۲۴ نفر دیگر مرخص شدند.

رئیس دانشکده علوم پزشکی آبادان با اشاره به وضعیت اطلاع رسانی وآموزش درخصوص بیماری کرونا در روستاها بیان کرد: در روستاها خانه بهداشت و بهورزان  آموزش های مستقیم را به مردم می‌دهند و بهورزان در ارتباط با دهیاران خدمات بهداشت ،گندزدایی در روستاها  را آموزش می‌دهند؛ در حال حاضر ضد عفونی و گندزدایی در روستاها در حال انجام است.

وی با بیان اینکه در مراکز درمانی جنوب غرب کشور هیچ کمبود ماسک، مواد ضد عفونی کننده و موارد حفاظت شخصی وجود ندارد، گفت: روزانه ۱۲ هزار ماسک در دانشکده علوم پزشکی آبادان مصرف می‌شود و با توجه به محدودیت‌ها و نیازها در سراسر کشور سعی شده این موارد تامین شود؛ تاکنون کمبود وسایل محافظت شخصی و ماسک در مراکز درمانی وجود نداشته است.

سلمان‌زاده در خصوص بستن راه‌ها در جهت جلوگیری از بیماری کرونا گفت: بستن راه ها به استاندارهای سطح کشور سپرده شده و تصمیم بر این شده که این موضوع اجرا شود از این تصمیم دفاع میکنم تصمیم به‌جا و خوبی است با توجه به مشکلات پیش آمده در سایر استانها  از این تصمیم دفاع میکنم.

وی گفت: نخستین بیماری که نمونه آزمایش کرونای وی مثبت شده بود، پس از ۱۴ روز بستری در بخش icu بیمارستان آیت اله طالقانی آبادان شب گذشته با حال عمومی خوب از این بیمارستان ترخیص شد و پیش از این نیز دو بیمار کرونا مثبت پس از طی دوره درمانی با بهبودی کامل از بیمارستان آیت الله طالقانی آبادان ترخیص شده بودند.

رئیس دانشکده علوم پزشکی با اشاره به شرایط این ویروس در شهرهای آبادان و خرمشهر و شادگان، گفت: بیماری در تمام شهرها وجود دارد، ظرفیت  بیمارستان ها،کادرهای درمانی آماده پذیرش بیماران است، ولی اگر مردم رعایت نکنند و اگر به  به‌صورت انفجاری با موارد بالای بیماری مواجه  می‌شویم معلوم نیست شرایط به چه گونه خواهد بود.

وی با اشاره به تاثیر مردم در کنترل بیماری، افزود: رعایت موارد بهداشتی و خارج نشدن از منزل  باعث می‌شود این روند اپیدمی و چرخه ویروس کنترل شود ولی آنچه شب گذشته طی بازدید از بازارهای سطح شهردیده شد نگرانی‌ها را بیشتر کرد.

از شهروندان تقاضا داریم امسال به دلیل شرایط ویژه در منزل بمانند و از حضور در اماکن عمومی خودداری کنند.

انتهای پیا

برچسب‌ها:

شعار سال 1401

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار