پنج شنبه, ۳ خرداد , ۱۴۰۳

Thursday, 23 May , 2024

چگونه برای جلوگیری از شیوع کرونا از دست زدن ناآگاهانه به صورت‌ جلوگیری کنیم؟

بله ممکن است اما کمی دشوار. اما سوال مهم تر این است که در شرایطی که اغلب قریب به اتفاق ما در طول روز و به طور ناخودآگاه بارها و بارها صورتمان را لمس می کنیم، چگونه می توان از این عادت خطرناک در روزهای کرونایی جلوگیری کرد؟

مطالعات نشان می دهند که افراد هر ساعت ۲۳ بار صورت خود را لمس می کنند که عمدتاً به صورت ناخودآگاه انجام می شود به همین دلیل ترک کردن عادتی که خود از آن بی خبرید و عمدتاً به صورت ناخودآگاه انجام می شود چگونه ممکن است؟

در شرایطی که ویروس کرونا و چگونگی مبتلا نشدن به آن به بحث اول و دغدغه اصلی بسیاری از جمعیت 8 میلیاردی کره زمین شده است، بسیاری از دو استراتژی عمده برای کاهش انتشار این ویروس صحبت می کنند: شستن دست ها به طور مرتب و دست نزدن به صورت.

اول از همه باید سطح آگاهی تان از دست زدن به صورت را افزایش دهید. برای این کار بهتر است یادداشت های هشداری را در برخی از نقاط خانه نصب کنید که روی آن ها نوشته شده باشد: «به صورتتان دست نزنید»، حتی تصویر یا متنی با این مضمون را به عنوان پس زمینه تلفن همراهتان انتخاب کنید. سپس شروع به تغییر رفتارهایتان کنید. آیا معمولاً عادت دارید  در هنگام خستگی که صورتتان را در دست می گیرید؟

وقتی که به شدت در فکر فرو رفته اید دستتان را زیر چانه قرار می دهید؟ چشم هایتان را می مالید و ناخن هایتان را می جوید؟ بفهمید در چه شرایطی احتمال اینکه به سمت این رفتارها بروید بیشتر است و آن ها را با یک فعالیت دیگر جایگزین کنید. برای مثال می توانید دست هایتان را با فیجت اسپینر مشغول کنید و حتی انگشت ها یا دست هایتان را به بدنتان ببندید یا شروع به دوختن و بافتن کنید.

 

همچنین می توانید از موانعی برای سخت کردن تماس دست و صورتتان استفاده کنید. ساده ترین کار به این منظور این است که عینک بزنید تا کمتر چشم هایتان را بمالید، از مانیکورهای مخصوص استفاده کنید تا دیگر ناخن هایتان را نجوید یا یک آرایش خاص انجام دهید تا مواظب باشید آن را خراب نکنید. اگر به خاراندن صورتتان عادت دارید، از کرم های مرطوب کننده برای مرطوب نگه داشتن پوستتان استفاده کنید و برای اینکه نیازی به مالیدن چشم ها نداشته باشید از قطره های چشمی استفاده کنید.

در صورتی که هیچ چاره ای جز دست زدن به صورتتان نداشتید سعی کنید از دستمال کاغذی استریل و تمیز استفاده کرده و بلافاصله آن را دور بیندازید.

برچسب‌ها:

شعار سال 1401

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار