دوشنبه, ۷ اسفند , ۱۴۰۲

Monday, 26 February , 2024

اصناف شادگان تعطیل شدند

فرماندار شادگان گفت: بر اساس درخواست دانشگاه علوم پزشکی آبادان و تصمیم ستاد مبارزه با کرونا اصناف شادگان تا اطلاع بعدی تعطیل شدند.

سعید حاجیان روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: در راستای مقابله با کرونا و تعطیلی مراکز تجاری و بازارها مقرر شد تمام بازارها، مراکز تجاری، باشگاه‌های ورزشی و استخرها، قهوه‌خانه‌ها و چایخانه‌ها، رستوران‌ها و مراکز تفریحی به منظور جلوگیری از ازدحام و تراکم جمعیت تا اطلاع بعدی تعطیل شوند.

وی افزود: همه واحدهای صنفی این شهرستان به جز نانوایی‌ها، قصابی‌ها، مرغ فروشی، میوه فروشی و سوپرمارکت‌ها و نیز لوازم بهداشتی و داروخانه تعطیل خواهند بود.

فرماندار شادگان با اشاره به لزوم نظارت بر ترددها در این شهرستان گفت: تمامی خودروهای عمومی و شخصی در مبادی ورودی نظیر میدان بسیج توسط ایستگاه‌های ویژه پایش سلامتی از نظر ابتلا به بیماری کرونا به صورت ۲۴ ساعته غربالگری می‌شوند.

حاجیان با بیان اینکه مردم باید در خانه بمانند تا شاهد شکست کرونا و از سرگیری فعالیت‌ها به شکل عادی باشیم، افزود: شهروندان به جز ضرورت نباید از خانه خارج شوند و درصورت نیاز به تهیه مایحتاج عمومی باید نکات بهداشتی را رعایت کرده و فاصله خود را با افراد حفظ کنند چرا که در این شرایط ممکن است افراد بدون علائم بیماری بوده اما ناقل باشند.

تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در خوزستان تاکنون در اهواز ۱۴۷ مورد، دزفول ۴۲، آبادان ۴۴، اندیمشک ۳۰، شوشتر ۲۹، خرمشهر ۲۹، ماهشهر ۲۸، شادگان ۱۷، مسجد سلیمان ۱۱، بهبهان ۱۰ و شوش ۱۱ مورد است.

همچنین افراد مبتلا به کرونا در رامهرمز و باوی هشت مورد، کارون هفت، ایذه پنج، هندیجان چهار، اندیکا ۲، امیدیه، حمیدیه و رامشیر سه مورد و گتوند، باغملک و دشت آزادگان هرکدام یک مورد است.

برچسب‌ها:

شعار سال 1401

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار