پنج شنبه, ۳ اسفند , ۱۴۰۲

Thursday, 22 February , 2024

خودروهای با پلاک غیربومی به سمت شهرهای خود هدایت ‌می‌شوند

رییس پلیس راه استان خوزستان گفت: خودروهای پلاک غیربومی که وارد اهواز و سایر شهرهای استان خوزستان شده‌اند به سمت شهرهای خود هدایت می‌شوند.

سرهنگ رضا دولتشاهی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به اعمال محدودیت برای تردد در محورهای منتهی به استان خوزستان بیان کرد: رانندگانی که قصد ورود به استان را دارند برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا غربالگری می‌شوند.

وی ادامه داد: میزان تردد در استان خوزستان نسبت به مدت مشابه سال گذشته حدود ۸۰درصد کاهش داشته است اما همچنان حجم سفرهای درون استانی بالا است.

دولتشاهی از مردم درخواست کرد که تاحد ممکن از سفرهای درون استانی خودداری کنند تا از این طریق به کنترل شیوع ویروس کرونا کمک کرده باشند.

وی گفت: باتوجه به کنترل مبادی و اعمال سختگیری ها نسبت به تردد خودروها امیدواریم که میزان سفرها کاهش یابد. درحال حاضر جاده های خوزستان تقریبا خلوت هستند و همین باعث شده که برخی رانندگان سرعت مجاز را رعایت نکنند.

به گفته مدیرکل راهداری و حمل و نقل استان خوزستان روز گذشته ( سوم فروردین) تردد ۲۸۳ هزار و ۴۴۱ وسیله نقلیه به ثبت رسید که این آمار با توجه به تحلیل داده های بدست آمده از سامانه های هوشمند جاده ای در مدت مشابه گذشته با کاهش ۷۰ درصدی مواجه بود. سهم تردد وسایل نقلیه سبک در استان با ثبت ۲۵۱ هزار و ۲۵۲ تردد نسبت به مدت مشابه سال گذشته در تاریخ یاد شده، کاهش ۷۲ درصدی را نشان می دهد.

به دنبال شیوع ویروس کرونا، متخصصان بیماری‌های عفونی و مسئولان وزارت بهداشت، مسئولان ستاد مبازره با کرونا و دیگر مسئولان حوزه های اجتماعی اعلام کرده اند که برای پیشگیری از بیماری کووید ۱۹(کرونا) راه‌های مختلفی وجود دارد که در وضعیت کنونی، امن‌ترین و بهترین راه، حضور در خانه، پرهیز از سفر و خودداری در جمع است.

تاکنون تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در خوزستان به تفکیک شهرستان ها در اهواز ۱۶۳ مورد، آبادان ۴۴، دزفول ۴۵، اندیمشک ۳۰، شوشتر ۳۱، خرمشهر ۲۹، ماهشهر ۳۰، شادگان ۱۷، مسجد سلیمان۱۲ و شوش ۱۱ مورد است.

همچنین تعداد مبتلایان در بهبهان ۱۲، رامهرمز ۱۰، باوی ۹، کارون هشت، ایذه پنج، هندیجان چهار، امیدیه سه، حمیدیه سه، رامشیر سه، اندیکا ۲، گتوند یک، باغملک یک و دشت آزادگان یک مورد است.

برچسب‌ها:

شعار سال 1401

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار