جمعه, ۴ خرداد , ۱۴۰۳

Friday, 24 May , 2024

فرماندار خرمشهر: پروازها و قطارهای مسافری متوقف شوند

معاون استاندار و فرماندار ویژه خرمشهر متوقف نشدن سفرها به خرمشهر را تهدید جدی برای سلامت مردم دانست و گفت: متوقف نشدن پروازها و قطارهای مسافری از عوامل افزایش آمار بیماران کرونا در خرمشهر است.

محمد حیدری یکشنبه شب در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار داشت: برای توقف سفرهای ریلی و هوایی ضمن هماهنگی با استاندار خوزستان با وزیر راه نیز مکاتبه و قرار شد در خصوص توقف سفرها تجدید نظر کنند اما تا این لحظه هیچ اقدامی انجام نشده و ما در بلاتکلیفی هستیم.

وی با بیان اینکه فرودگاه هنوز تعطیل نشده است، گفت: روزانه پروازها در فرودگاه آبادان در حال انجام بوده و هر پرواز و هر سفر قطار ده برابر اتوبوس، مسافر جابه جا می‌کنند که روند فعالیت گروه‌ها در گلوگاه‌های خرمشهر را خنثی می‌کند.

حیدری افزود: قرار است ضمن بستن محورهای اصلی شهر گشت مشترک نیروهای انتظامی، بسیج و نماینده دادستانی، بهداشت و اداره صنعت، معدن و تجارت اقدام به بستن و پلمب بازارها و واحدهای صنفی کنند.

فرماندار ویژه خرمشهر گفت: هرگونه مقاومت در برابر تصمیمات مسوولان ذیربط بدون شک سلامت مردم را به خطر می‌اندازد.

وی از نصب دستگاه سیتی اسکن در بیمارستان ولیعصر(عج) خرمشهر خبر داد و گفت: این دستگاه فوق العاده پیشرفته بوده و می‌تواند کمک موثری در تشخیص بیماری کرونا داشته باشد.

حیدری اطلاع رسانی به مردم درخصوص ویروس کرونا را ضروری دانست و افزود: به گفته متخصصان این ویروس هیچ درمانی ندارد جز اینکه حلقه انتقال آن قطع شود و تنها راه قطع این زنجیره در خانه ماندن است.

براساس یافته‌های آزمایشگاهی تعداد بیماران مبتلا به ویروس کرونا در شهرستان‌های آبادان، خرمشهر و شادگان به ۹۰ نفر رسیده است.

شهرستان‌های آبادان، خرمشهر و شادگان از خدمات دانشکده علوم پزشکی آبادان بهره مند هستند.

برچسب‌ها:

شعار سال 1401

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار