پنج شنبه, ۳ اسفند , ۱۴۰۲

Thursday, 22 February , 2024

هشدار وقوع سیل در استان خوزستان

بنا بر اعلام مدیریت بحران استانداری خوزستان با تشدید سامانه بارشی در روزهای شنبه و یکشنبه احتمال وقوع سیل در استان وجود دارد.

بنا بر اعلام مدیریت بحران استانداری خوزستان با تشدید سامانه بارشی در روزهای شنبه و یک شنبه ۹ و دهم فروردین ماه موجب بارش شدید باران همراه با رعد و برق ،  وزش بادشدید و درارتفاعات ومناطق سردسیربارش برف می شود.

 این بارش‌ها در  نیمه شرقی خوزستان در روز شنبه (حداکثر ۴۰ تا ۸۰) ، شرق (حداکثر ۳۰ تا ۴۰) و به صورت محلی با بیش از ۴۰ میلی متر در روز یک شنبه دهم فروردین پیش بینی می شود.

این بارش ها پیش بینی می شود با احتمال سیلاب، بالا آمدن آب رودخانه‌ ها ، طغیان رودخانه های فصلی،آبگرفتگی معابر شهری ،اختلال تردددر جاده‌های مواصلاتی، لغزندگی جاده‌های کوهستانی واحتمال بارش تگرگ درمناطق مستعد خواهد شد.

به گزارش فارس،محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در توئیتی نوشت: با توجه به اعلام سازمان فضایی مبنی بر احتمال وقوع سیل برای روزهای شنبه و یکشنبه آتی در برخی مناطق استان‌های لرستان، ایلام، کردستان، کرمانشاه و  خوزستان اعلام آماده‌باش کردند.

وی افزود: همه پنج استان کشور باید در حالت آماده‌باش قرار گیرند تا در صورت بروز سیل، طبق پیش‌بینی که از میزان بارندگی انجام شده است، بتوانند خدمات ارائه دهند.

انتهای پیام/

برچسب‌ها:

شعار سال 1401

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار