دوشنبه, ۲۵ تیر , ۱۴۰۳

Monday, 15 July , 2024

آخرین آمار مبتلایان در جنوب غرب خوزستان/ آبادان در سیر صعودی

رئیس دانشده علوم پزشکی آبادان از افزایش شمار مبتلایان به ویروس کرونا در حوزه این دانشکده خبر داد.

شکراله سلمان‌زاده رئیس دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شهرستان آبادان، ضمن تبریک ولادت امام حسین (ع)، در تشریح آخرین آمار مبتلایان به کرونا در حوزه این دانشکده، در جمع خبرنگاران اظهار کرد: از ابتدای این بحران تا کنون بالغ بر ۱۶ هزار ۷۴۸ نفر مراجعه به مراکز درمانی با علائم تنفسی به ثبت رسیده که از این تعداد ۱۱ هزار و ۷۵۰  نفر نیازمند بستری و مراقب بودند.

وی با بیان اینکه ۱۰ هزار و ۴۵ نفر تیز تا کنون با حال عمومی مناسب از بیمارستان مرخص شده‌اند، گفت: روز گذشته ۱۵ مورد جدید بستری در حوزه فعالیت این دانشکده به ثبت رسیده که در مقابل هفت مورد ترخیص نیز به ثبت رسیده است.

رئیس دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شهرستان آبادان تصریح کرد: در حال حاضر ۸۱ مورد بستری در بیمارستان آیت‌الله طالقانی وجود دارد و در کل بحران کرونا ۱۲۳ مورد قطعی در منطقه وجود داشته که به تفکیک شهرها، در آبادان ۴۵، خرمشهر ۵۷ و شادگان ۲۱ نفر بوده است.

سلمان‌زاده خاطرنشان کرد: تعداد کل فوتی‌ها تا امروز ۱۱ مورد بوده که به تفکیک شهرهای حوزه این دانشکده، در آبادان ۳ نفر، خرمشهر ۷ نفر و شادگان یک نفر بوده است.

وی با بیان اینکه جهشی که در آمار وجود دارد، ناشی از رفتار مردم در خریدهای شب عید بوده و عواقب آن طبق روال این بیماری، دست کم ۱۰ روز بعد نمود پیدا خواهد کرد، یادآور شد: اتفاقاتی که الان در حال رخ دادن است و بحث قرنطینه و کاهش پروازها و توقف قطارها به میان آمده، این امکان را به وجود خواهد آورد که در روزهای آینده نتیجه بخش خواهد بود و باید برای حصول نتایج آن، تا ۱۰ الی ۱۴ روز آینده منتظر ماند.

رئیس دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شهرستان آبادان، بیان کرد: آن چیزی که اهمیت دارد، در شرایطی هستیم که رفتار تک‌تک جامعه می‌تواند مؤثر باشد و همه اشخاص باید به مسئولیت های شخصی خود عمل کنند و در منازل خود باقی بمانند و تقاضا دارم که از کسانی که در وضعیت پرخظر و آسیب پذیر هستند محافظت کنند و اگر فرد سالمند و یا بیماری در خانواده‌ای وجود دارد از آنها مراقبت کنند و رعایت حال آنها صورت پذیرد.

انتهای پیام/

برچسب‌ها:

شعار سال 1401

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار