پنج شنبه, ۳ خرداد , ۱۴۰۳

Thursday, 23 May , 2024

۴۴ بیمار کرونای در بیمارستان طالقانی آبادان بستری هستند

رییس دانشکده علوم پزشکی آبادان گفت: ۴۴ بیمار مبتلا به ویروس کرونا از شهرستان‌های جنوب غربی خوزستان در بیمارستان طالقانی آبادان بستری هستند.

شکراله سلمان‌زاده روزیکشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا بیان کرد: بر اساس یافته‌های آزمایشگاهی تاکنون ۱۳۲ نفر در شهرهای آبادان، خرمشهر و شادگان به ویروس کرونا مبتلا شده که از این تعداد ۴۶ بیمار از ساکنان آبادان، ۶۵ بیمار خرمشهر و ۲۱ بیمار از اهالی شادگان هستند و تاکنون ۸۸ بیمار پس از بهبودی با حال عمومی خوب از بیمارستان مرخص شدند.

وی تعداد بیماران فوت شده ویروس کرونا، در شهرستان های تابعه دانشکده علوم پزشکی آبادان را ۱۲ مورد اعلام کرد و افزود:سه نفر از افراد فوت شده از شهرستان آبادان، هفت نفر از خرمشهر و ۲ نفر از شادگان هستند.

سلمان‌زاده گفت:از ابتدای اسفند پارسال تاکنون ۱۶ هزار و ۹۱۸ بیمار با علایم حاد تنفسی به مراکز درمانی شهرستان‌های آبادان، خرمشهر و شادگان مراجعه کرده اند که از این تعداد یکهزار و ۲۱۵ نفر بستری شده که پس بهبودی یکهزار و ۷۰ نفر از آنها مرخص شدند.

وی افزود: در روز نهم فروردین نیز ۲۲ بیمار با علایم حاد تنفسی در بیمارستان طالقانی آبادان بستری شدند و در این مدت ۱۰ بیمار پس از بهبودی از بیمارستان مرخص، و هم اکنون ۹۴ بیمار با علایم حاد تنفسی در این بیمارستان بستری هستند.

منتظر کمیته علمی وزارت بهداشت در خصوص پروتکل داروی درمان کرونای در آبادان هستیم

رییس دانشکده علوم پزشکی آبادان در باره به کارگیری پروتکل داروی درمان کرونا در این دانشکده گفت: بیماران کرونایی در این دانشکده به ۲ گروه تقسیم شده اند و این دارو مورد استفاده گروهی از مبتلایان به کرونا قرار گرفت که بهبودی حاصل شده است.

وی افزود:در خصوص استفاده از این پروتکل منتظر نظر کمیته علمی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی هستیم.

وی مردم را سربازان واقعی مبارزه با بیماری کرونا بیان کرد و گفت: مردم باید توصیه ها را رعایت کنند و با خارج نشدن از منازل خود به قطع زنجیره این بیماری کمک کنند. باید شرایطی فراهم شود که افراد مسن حمایت، و امکان انتقال ویروس به آنها کاهش یابد.

۶۰۷ هزار نفر از خدمات ۳۰مرکز شهری، ۱۸مرکز روستایی، ۱۳۲خانه بهداشت و ۱۲ پایگاه سلامت در شهرستان های زیر مجموعه دانشکده علوم پزشکی آبادان شامل آبادان، خرمشهر و شادگان بهره مند هستند.

برچسب‌ها:

شعار سال 1401

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار