دوشنبه, ۲۵ تیر , ۱۴۰۳

Monday, 15 July , 2024

بهره‌برداری از نقاهتگاه ۱۰۰تختخوابی سردارسلیمانی در اهواز

نقاهتگاه ۱۰۰تختخوابی سردار شهید سلیمانی که به همت شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب و با همکاری بسیج جامعه پزشکی خوزستان راه‌اندازی شده فعالیت خود را در اهواز آغاز کرد.

سرپرست بسیج جامعه پزشکی خوزستان روز چهارشنبه در حاشیه راه‌اندازی این نقاهتگاه، بیان کرد: نقاهتگاه سردار سلیمانی با ظرفیت یکصد تخت در سالن ورزشی حوزه بسیج شهید تندگویان وزارت نفت اهواز برای پذیرش دوره نقاهت بیماران کرونایی به بهره برداری رسید.

سرهنگ پاسدار الماس تیموری افزود: بیماران کرونایی پس از ترخیص از بیمارستان به مدت ۱۴ روز نگهداری در این نقاهتگاه که مجهز به بخش پذیرش ، و تمامی امکانات درمانی نیز کادر پزشکی است نگهداری می‌شوند؛ظرفیت این نقاهتگاه متناسب با پذیرش بیمار قابل افزایش است.

وی ادامه داد:بسیج جامعه پزشکی خوزستان تاکنون بیش از ۵۵۰ تخت برای بیماران کرونایی در سراسر خوزستان آمادهسازی کرده است.

سرپرست بسیج جامعه پزشکی خوزستان با بیان اینکه یک مجموعه نقاهتگاهی دیگر در چند روز آینده به بهرهبرداری خواهد رسید گفت: سومین نقاهتگاه که توسط بسیج جامعه پزشکی خوزستان در حال آماده‌سازی است نقاهتگاه بیمارستان طالقانی اهواز است که چند روز آینده به بهره‌برداری می‌رسد.

نخستین نقاهتگاهی که توسط بسیج جامعه پزشکی خوزستان به بهره‌برداری رسید ، نقاهتگاه ۱۰۰ تختخوابی قرارگاه شفا در سالن ورزشی راه‌آهن جنوب در اهواز بود.

در آیین بهره‌برداری از این نقاهتگاه جمعی از مسئولان و فرماندهان سپاه خوزستان حضور داشتند.

به گزارش ایرنا مجموع بیماران شناسایی شده بر اثر بیماری کرونا تا ظهر روز سه‌شنبه ۱۲ فروردین در کشور به ۴۶ هزار و ۶۰۶ مورد رسید که ۱۴ هزار و ۶۵۶ نفر از بیماران بهبود یافته و ترخیص شده اند؛ ۲ هزار و ۸۹۸ نفر فوت کرده و سه هزار و ۷۰۳ نفر نیز در وضعیت شدید این بیماری قرار دارند.

برچسب‌ها:

شعار سال 1401

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار