پنج شنبه, ۲۸ تیر , ۱۴۰۳

Thursday, 18 July , 2024

نشت بنزین از خط انتقال اهواز – تهران مهار شد

مدیر شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت منطقه خوزستان گفت:نشت بنزین از خط انتقال اهواز – تهران در منطقه بروایه در ۱۵کیلومتری شمال اهواز روز چهارشنبه با تلاش کارکنان این شرکت مهار شد.

حمیدرضا کیهان پور عصر چهارشنبه با رد نقص فنی این خط انتقال بنزین افزود: نشت خط لوله انتقال بنزین اهواز به تهران ناشی از اقدام سارقان برای سرقت بنزین بوده است که خوشبختانه موفق به این کار غیرقانونی نیز نشدند.

وی گفت: چند سارق صبح روز سه شنبه پس از حفر ۱.۵متری مسیر خط لوله در یک منطقه خلوت اقدام به نصب غیرحرفه ای اتصالات به این خط کرده بودند تا در یک موقعیت مناسب و به دور از چشم ماموران بازرسی و کنترل شرکت خطوط لوله و مخابرات منطقه خوزستان اقدام به سرقت بنزین کنند که متعاقب آن سه شنبه شب با نشت اتصالات و بالا آمدن بنزین روی سطح زمین ، سارقان موفق به این کار نمی‌شوند.

کیهان پور افزود:ماموران نگهداری و عملیات شرکت پس از اطلاع از این موضوع ، به سرعت نسبت به نشت بنزین از این خط لوله اقدام کرده و هم اکنون محل حادثه ایمن سازی شده است.

مدیر شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت منطقه خوزستان در ادامه افزود:نیروی انتظامی با تشکیل پرونده‌ای در حال شناسایی و دستگیری سارقان می باشد.

به گفته وی پارسال نیز چند مورد سرقت موفق و ناموفق بنزین از خطوط انتقال بنزین در خوزستان گزارش شد که در این ارتباط چند متهم نیز بازداشت شدند.

افزایش قیمت بنزین و سود جویی سارقان ، علت و انگیزه اصلی سرقت سوخت از خطوط لوله در استان اعلام شده است.

برچسب‌ها:

شعار سال 1401

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار