دوشنبه, ۲۵ تیر , ۱۴۰۳

Monday, 15 July , 2024

تشکیل ۱۷۰ تیم امدادی توسط فرهنگیان بسیجی برای مقابله با کرونا

مسؤول سازمان بسیج فرهنگیان خوزستان گفت: در بین فرهنگیان بسیجی که در رشته های بهداشت تخصص داشته اند، ۱۷۰ تیم امدادی تشکیل شد.

امید ملک پور مسؤول سازمان بسیج فرهنگیان خوزستان، پیش از ظهر امروز درباره اقدامات ستاد مقابله با کرونا بسیج فرهنگیان خوزستان اظهار کرد: این قرارگاه با مشارکت اداره کل آموزش و پرورش در اهواز و کانون ها در شهرستان‌ها همزمان با آغاز شیوع کرونا تشکیل شد است.

وی با بیان اینکه در این مدت بیش از ۷۰ گروه جهادی فرهنگی، تشکیل شد، گفت: ضدعفونی مدارس، ادارات و منازل سرایداری و معابر واماکن عمومی از جمله اقدامات این قرارگاه بوده که البته تاکنون نیز ادامه داشته است.

مسؤول سازمان بسیج فرهنگیان خوزستان افزود: در بین فرهنگیان بسیجی که در رشته های بهداشت تخصص داشته اند ۱۷۰ تیم امدادی تشکیل شد.

وی به ارائه مشاوره‌های تحصیلی رایگان و غربالگری ۴۰ هزار نفر توسط گروه های جهادی فرهنگی اشاره کرد و گفت: کارگاه‌های تولید ماسک متمرکز با حفظ پروتوکل‌های بهداشتی راه اندازی شد که ۴ کارگاه در شهرستان‌های اهواز اندیمشک، شوشتر و ایذه کارشان را شروع کرده بودند و در حال حاضر نیز به بیش از ۶ کارگاه متمرکز با حفظ پروتکل مربوطه رسیده‌اند.

وی در ادامه صحبت هایش به تولید صد هزار ماسک، دستکش و لباس؛توزیع بیش از ۷ هزار بسته بهداشتی و افشانه مواد ضدعفونی در میان فرهنگیان و ساکنان مناطق محروم و آسیب دیده، راه اندازی خط تولید مواد ضدعفونی در هنرستان شیمیایی رازی کلانشهر اهواز؛ حضور تیم های امدادی کانون های بسیج فرهنگیان در رزمایش پدافند زیستی سپاه استان به مدت سه شبانه روز(۲۶ تا ۲۸ اسفند۹۸) اشاره کرد.

مسؤول سازمان بسیج فرهنگیان خوزستان بیان کرد: بیش از ۳۰ دستگاه پمپ ضدعفونی خریداری شده همچنین تولید پوستر و بروشور دربرگیرنده نکات بهداشتی وایمنی مقابله با کرونا تهیه شده است.

انتهای پیام/

برچسب‌ها:

شعار سال 1401

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار