سه شنبه, ۲ مرداد , ۱۴۰۳

Tuesday, 23 July , 2024

  • پنج‌شنبه / 16 آوریل 2020 / 15:10
  • سرویس: اخبار ویژه
  • کد خبر: 4927
  • خبرنگار : 104

برگزاری مجلس ترحیم در ماهشهر با ۱۰ بازداشتی

فرماندار بندرماهشهر گفت: ۱۰ نفر از بانیان برگزاری یک مجلس ترحیم در ماهشهر به دلیل بی‌توجهی به هشدارهای داده شده در خصوص برگزار نکردن مراسم عزاداری در زمان کرونا بازداشت شدند.

محسن بیرانوند چهارشنبه گفت: مجلس فاتحه‌ خوانی امروز در ماهشهر برگزار شد و برخی افراد اقدام به تیراندازی در این مجلس کردند که دادستان شخصا وارد عمل شد و با دستور وی نیروی انتظامی ۱۰ نفر از عاملان را دستگیر و بازداشت کرد.

وی افزود:خانواده فرد متوفی متعهد شده بودند مراسم فاتحه‌خوانی را به صورت گسترده برگزار نکنند اما به مصوبات ستاد کرونا توجه نکردند به همین دلیل پدر و ۲ نفر از برادران متوفی که از بانیان برگزاری مراسم در این شرایط بودند دستگیر شدند.

بیرانوند گفت:با برگزار کنندگان مراسم‌های عزا که موجب تجمع مردم می‌شوند و همچنین مجالسی که در آن اقدام به تیراندازی می‌شود برخورد خواهد شد.

دادستان ماهشهر نیز از شناسایی تعدادی دیگر از عوامل تیراندازی در این مراسم فاتحه‌خوانی خبر داد و گفت:این افراد به زودی دستگیر خواهند شد.

مهدی محمدی افزود:با توجه به نظر کارشناسان بهداشت و درمان در خصوص شیوع سریع ویروس کرونا در مجالس و مراسم‌ها به لحاظ عدم رعایت فاصله اجتماعی، وفق قانون با بانیان هرگونه مراسمی که موجب تجمع مردم شود به علت تهدید علیه بهداشت عمومی به شدت و بدون اغماض برخورد خواهد شد.

ویروس کرونا که کووید – ۱۹ نیز نامیده می شود، نخستین بار در شهر ووهان چین شناسایی شد و تاکنون به ۲۰۰ کشور سرایت کرده است.

برچسب‌ها:

شعار سال 1401

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار