دوشنبه, ۱ مرداد , ۱۴۰۳

Monday, 22 July , 2024

راه اندازی آزمایشگاه کرونا در منطقه آزاد اروند در حال پیگیری است

رییس دانشکده علوم پزشکی آبادان گفت‌: راه اندازی آزمایشگاه تشخیص کرونا یا کووید ۱۹ در منطقه آزاد اروند در حال پیگیری است.

شکرالله سلمان زاده روز جمعه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: راه‌اندازی آزمایشگاه تشخیص کرونا امکان آزمایش و تشخیص افراد زیادی در جنوب غرب خوزستان را فراهم خواهد کرد و این مهم می‌تواند در قطع زنجیره ویروس کرونا کمک موثری باشد.

وی از بازگشایی اصناف در شهرستان‌های آبادان، خرمشهر و شادگان بدون رعایت پروتکل‌های در نظر گرفته شده انتقاد کرد و افزود: اماکن همانند زندان، خانه سالمندان و سرای کودکان بی‌سرپرست به طور مستمر پایش و غربالگری می‌شود.

رییس دانشکده علوم پزشکی آبادان درخصوص رژیم غذایی ماه مبارک رمضان در شرایط کرونا گفت: روزه گرفتن برای افراد فاقد بیماری زمینه‌ای مشکلی ایجاد نمی‌کند به شرط اینکه این افراد تمام پروتکل‌های بهداشتی و رژیم غذایی خود را رعایت و از خوردن غذاهای خیلی شیرین و چرب اجتناب کنند.

وی نوشیدن مایعات در بین وعده افطاری و سحری را لازم و ضروری خواند و افزود: طبق تحقیقات انجام شده روزه دارای ضمن افزایش متابولیسم بدن و دفع مواد زائد و سمی به تقویت سیستم ایمنی بدن کمک می‌کند.

سلمان زاده اظهارداشت: توصیه می‌شود افراد روزه‌دار در معرض بیماری قرار نگیرند و تا حد امکان از منزل خارج نشوند چرا که ویروس کرونا بر کسانی که در معرض این بیماری قرار گیرند تاثیر خواهد داشت و خشکی یا مرطوب بودن گلو تاثیری در جلوگیری از ابتلا ندارد.

۶۰۷ هزار نفر از خدمات ۳۰مرکز شهری، ۱۸مرکز روستایی، ۱۳۲خانه بهداشت و ۱۲ پایگاه سلامت در شهرستان‌های زیرمجموعه دانشکده علوم پزشکی آبادان شامل آبادان، خرمشهر و شادگان بهره مند هستند.

برچسب‌ها:

شعار سال 1401

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار