پنج شنبه, ۲۸ تیر , ۱۴۰۳

Thursday, 18 July , 2024

۱۵۷ میلیارد ریال به بهسازی زیرساخت‎‎‌های شهری خرمشهر اختصاص یافت

معاون فنی و امور زیربنایی سازمان منطقه آزاد اروند گفت: ۱۵۷ میلیارد ریال اعتبار به اجرای شبکه جمع‌آوری فاضلاب و بهسازی خیابان‌های خرمشهر اختصاص یافت.

به گزارش روابط عمومی سازمان منطقه آزاد اروند موعود شمخانی شنبه اظهار داشت: این پروژه شامل ۱۰ کیلومتر لوله‌گذاری شبکه جمع‌آوری فاضلاب با لوله‌های پلی‌اتیلن و ۲هزار و ۵۰۰ انشعاب خانگی است.

وی افزود:همچنین ترمیم ۲ کیلومتر نوار حفاری، ۲۰ هزار مترمربع آسفالت و ۲ کیلومتر جدول‌ گذاری خیابان‌های خرمشهر با این اعتبار اجرا می‌شود.

شمخانی گفت:با اجرای این پروژه بخشی از اهداف سازمان منطقه آزاد اروند در توسعه زیر ساخت‌های عمرانی که در طرح راهبردی این سازمان منظور گردیده است محقق می‌شود و تاثیر قابل توجهی در ارتقا سطح سلامت، محیط زیست و رفاه اجتماعی مناطق تحت پوشش و حاشیه خرمشهر دارد.

منطقه آزاد اروند با مساحت ۳۷ هزار و ۴۰۰ هکتار در شمال غربی خلیج فارس شامل شهرهای آبادان، خرمشهر و مینوشهر(جزیره مینو) می باشد که در محل تلاقی ۲ رودخانه اروند و کارون واقع است.
این منطقه در همجواری با کشورهای عراق و کویت با داشتن ظرفیت های مناسب نظیر حمل و نقل جاده ای، ریلی، دریایی و هوایی از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

برچسب‌ها:

شعار سال 1401

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار