دوشنبه, ۲۵ تیر , ۱۴۰۳

Monday, 15 July , 2024

کرونا به مرغداران ضرر زد

معاون اقتصادی و بازرگانی سازمان صنعت، معدن و تجارت خوزستان گفت: شیوع ویروس کرونا در چند ماه اخیر باعث کاهش مصرف عمومی مرغ و وارد کرن ضرر و زیان به مرغداران شد.

عبدالرحمان ناصریان روز دوشنبه بیان کرد: مصرف مرغ توسط مردم به دلیل کاهش مسافرت‌ها، ماندن در خانه، کاهش دید و بازدید و تعطیل بودن اصناف و تعطیلی تالارها و رستوران ها کاهش یافت و همین موضوع باعث وارد شدن ضرر و زیان زیادی به مرغداران خوزستان شد.

وی گفت: کاهش مصرف مرغ باعث کاهش عرضه آن در بازارو به تبع آن کاهش کشتار مرغ در کشتارگاه‌ها شده است.

ناصریان ادامه داد: کاهش مصرف مرغ باعث پایین آمدن میزان جوجه‌ریزی و وارد شدن ضرر و زیان به تولیدکنندگان جوجه نیز شده است.

معاون اقتصادی و بازرگانی سازمان صمت خوزستان افزود: با تمهیداتی که ستاد تنظیم بازار خوزستان برای حمایت از صنعت مرغداری این استان در نظر گرفته امید است بتوان بخشی از ضرر و زیان این صنعت را جبران کنیم.

وی افزود: نهاده‌های دامی کمترین تاثیر را در کاهش قیمت مرغ و اعتراض مرغداران داشته است.

۸۰۰ واحد مرغداری فعال در زمینه تولید مرغ گوشتی در خوزستان وجود دارد. مصرف روزانه مرغ در خوزستان بر اساس اعلام سازمان صمت ۳۰۰ تن است.

مرغداران در خوزستان به دلیل کاهش قیمت گوشت مرغ چندین بار اعتراض کردند و از ستاد تنظیم بازار خوزستان خواستند که مشکل این صنعت را پیش از وارد شدن ضرر و زیان بیشتر حل کند.

ستاد تنظیم بازار خوزستان نیز با انجام تمهیداتی همچون ممنوع شدن ورود مرغ تولید خارج از استان و جلوگیری از زنده فروشی مرغ در صدد کمک به این صنعت است.

برچسب‌ها:

شعار سال 1401

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار