دوشنبه, ۲۵ تیر , ۱۴۰۳

Monday, 15 July , 2024

  • پنج‌شنبه / 23 آوریل 2020 / 20:50
  • سرویس: اخبار ویژه
  • کد خبر: 5403
  • خبرنگار : 104

خاک و باران با هم به خوزستان می‌آیند

مدیرکل هواشناسی خوزستان از پیش بینی بارندگی، وزش باد و گرد و خاک خبر داد.

محمد سبزه زاری  اظهار کرد: به دلیل عبور امواج ضعیف لایه میانی جو و همچنین ضرایب بالای ناپایداری، تا روز شنبه هفته آینده بارش های پراکنده و احتمال رعد و برق به ویژه در مناطق مرتفع شمالی و شرقی در استان خوزستان پیش بینی می‌شود. همچنین در این مدت، وزش بادهای متوسط و بعضا تندباد لحظه ای در اغلب نقاط خوزستان دور از انتظار نیست.

وی افزود: در این ایام به دلیل جنوبی شدن جریانات، افزایش رطوبت در مناطق جنوبی و بعضا مرکزی مورد انتظار است. همچنین تا روز شنبه روند افزایش ۳ تا ۵ درجه ای دما وجود دارد.

سبزه زاری بیان کرد: ورود سامانه بارشی از اواسط روز شنبه سبب افزایش ابر، رگبار، رعد و برق و ریزش تگرگ در مناطق شمالی و شرقی، ورزش بادهای متوسط تا شدید و گاهی تندباد لحظه ای در اغلب نقاط خوزستان خواهد شد.

وی ادامه داد: همچنین در روزهای شنبه و یکشنبه شاهد برخاستن گرد و خاک در مناطق جنوبی، غربی و مرکزی خواهیم بود. در این ایام شمال خلیج فارس نیز مواج و طوفانی پیش‌بینی می‌شود.

مدیرکل هواشناسی خوزستان گفت: در شبانه‌روز گذشته اهواز با ۳۴.۸ و دهدز با ۱۲.۷ درجه سانتیگراد به ترتیب گرم‌ترین و خنک‌ترین نقاط خوزستان بودند. تغییرات دمای اهواز در این مدت بین ۲۱.۸ تا ۳۴.۸ درجه سانتیگراد در نوسان بود.

انتهای پیام

برچسب‌ها:

شعار سال 1401

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار