دوشنبه, ۲۵ تیر , ۱۴۰۳

Monday, 15 July , 2024

اصلاح ۳۰ نقطه پرحادثه در جاده‌های خوزستان

مدیرکل حمل‌‌ونقل و راهداری خوزستان از اصلاح ۳۰ نقطه پرحادثه در جاده‌های خوزستان در سال ۹۸ خبر داد.

غلامعباس بهرامی‌نیا ظهر امروز در نشست خبری که به‌صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، اظهار کرد: پروژه‌های انجام شده ما در سال گذشته و همچنین در سال جدید، با محوریت ایمنی جاده‌ها بوده و هستند؛ نصب علائم جاده‌ای، حفاظ راه‌ها و تابلوهای ایمنی در جاده و همچنین تصحیح خرابی جاده‌ها از جمله این اقدامات است.

وی افزود: در سطح استان حدود ۲۹۰ کیلومتر روشنایی جاده‌ای داریم و در صدد افزایش روشنایی‌های طولی و نقطه‌ای هستیم.

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای خوزستان گفت: یکی دیگر از اقدامات ایمنی بخش، کار اصلاح شیب شیروانی در شانه جاده‌ها در جهت کاهش آسیب‌های ناشی از واژگونی خودرو است که پیگیر آن هستیم.

وی با اشاره به نصب دوربین‌های جدید در جاده‌های خوزستان، بیان کرد: مجموعا ۹۳ دوربین در جاده‌ها نصب کرده‌ایم که بخشی از آن‌ها در مرحله تست نهایی هستند و تعدادی دوربین پایش تصویری نیز در نقاط پرترافیک استان مستقر کرده‌ایم.

وی عنوان کرد: ۱۳۰ نقطه پرحادثه در استان خوزستان وجود دارد که اصلاح هندسی آن‌ها نیاز به تامین اعتبار دارد؛ با این حال در یک سال گذشته ۳۰ نقطه را اصلاح کردیم که می‌توان به چند نقطه پرحادثه در مسیر حسینیه به اندیمشک اشاره کرد.

بهرامی‌نیا گفت: ۵۰ مدرسه در معرض خطر در حاشیه جاده‌ها را در سال ۹۸ ایمن‌سازی کردیم و برای ۵ هزار دانش‌آموز کلاس آموزشی برگزار کردیم.

وی در پایان گفت: در آمار فروردین ماه، ۶۳ درصد کاهش تردد در جاده‌های خوزستان را نسبت به همین مقطع در سال گذشته شاهد بودیم.

انتهای پیام

برچسب‌ها:

شعار سال 1401

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار