سه شنبه, ۲ مرداد , ۱۴۰۳

Tuesday, 23 July , 2024

  • یکشنبه / 26 آوریل 2020 / 15:18
  • سرویس: تیتر اول
  • کد خبر: 5526
  • خبرنگار : 104

پیش‌بینی بازگشت به قرنطینه اولیه در خوزستان/مردم به کمک بیایند

سرپرست علوم پزشکی اهواز گفت: با توجه به افزایش تعداد بیماران مبتلا به کرونا در خوزستان ممکن است به حالت قرنطینه اولیه برگردیم.

فرهاد ابول نژادیان، سرپرست دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز در گفتوگو با سیمای خوزستان ضمن اشاره به افزایش آمار مبتلایان اظهار کرد: آمار آخرین بیماران بستری ۳۲۱ نفر است در حالی که تا قبل از ۲۳ فروردین ماه که فاصله ‌گذاری‌ها برقرار بود آمار بستری در محدوده ۱۶۰ تا ۱۸۰ بود اما این آمار به علت عدم رعایت فاصله گذاری اجتماعی به ۳۲۱ نفر رسید.

وی افزود: با توجه به این شرایط موارد بستری بر اثر ویروس کرونا در خوزستان در مدت یک هفته گذشته ۵۰ درصد افزایش یافته‌است.

ابول نژادیان در رابطه با کنترل اپیدمی کرونا با بیان اینکه اعمال محدودیت‌های اجتماعی و فاصله گذاری از اختیار مدیران ارشد است عنوان کرد: با توجه به افزایش تعداد بیماران مبتلا به کرونا در خوزستان ممکن است به حالت قرنطینه اولیه برگردیم.

وی همچنین با اشاره به تکمیل ظرفیت بیمارستان رازی افزود: تصمیم گیری در خصوص اختصاص بیمارستان‌های دیگر به بیماران کرونایی در حال انجام است.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی اهواز بیان کرد: بسیاری از مشاغل از جمله فلافل فروشی‌ها، رستوران و باشگاه‌های ورزشی اجازه فعالیت ندارند اما غیر قانونی کار می‌کنند و ما نیز به تعداد زیاد مامور در اختیار نداریم تا بر این مشاغل نظارت کنند پس مردم باید به کمک ما بیایند.

وی افزود:  در این راستا باید پویش مردمی شکل بگیرد و مردم به مغازه‌هایی مراجعه کنند که به سامانه salamat.gov.ir پیوند شده و پروتکل‌ها را رعایت می‌کنند.

ابول‌نژادیان گفت: اگر این یک مطالبه مردمی شد ما موفق می‌شویم ولی بدون همراهی مردم روزهای سخت تری را برای بیمارستان ها و پرسنل پیش رو خواهیم داشت.

انتهای پیام/

برچسب‌ها:

شعار سال 1401

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار