دوشنبه, ۱ مرداد , ۱۴۰۳

Monday, 22 July , 2024

خسارت ۱۳۵ میلیاردتومانی گردشگری خوزستان به دلیل شیوع کرونا

مدیرکل سازمان میراث فرهنگی استان خوزستان گفت: طبق برآورد هزینه‌ای که تا پایان فروردین ماه سال ۹۹ صورت گرفت، نزدیک به مبلغ ۱۳۵ میلیارد تومان به بخش‌های مختلف مربوط به حوزه‌های گردشگری استان، به دلیل شیوع کرونا، خسارت وارد شده است.

سیدحکمت‌موسوی، مدیرکل میراث فرهنگی خوزستان امشب  با اشاره به این موضوع که سازمان میراث فرهنگی درحال بررسی میزان خسارت مالی وارد شده به سازمان‌ها و مراکز مختلف به دلیل ممنوع شدن سفرهای نوروزی و کم شدن رفت‌آمدهای برون استانی است، اظهار کرد: این آسیب‌ها در حوزه‌های مختلفی مانند میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی، سرمایه‌گذاری و گردشگری شامل می‌شود، که بیشترین میزان آسیب وارد شده در بین حوزه‌های مختلف، متعلق به  حوزه گردشگری است.

وی همچنین عنوان کرد: طبق برآورد هزینه‌ای که تا پایان فروردین ماه سال ۹۹ صورت گرفت، نزدیک به مبلغ ۱۳۵ میلیارد تومان به بخش‌های مختلف مربوط به حوزه‌های گردشگری استان، به دلیل اتفاقات پیش آمده در کشور، خسارت وارد شده است.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خوزستان عنوان کرد: این برآورد خسارت همچنان ادامه دارد، به دلیل اینکه تا این لحظه شرایط برای گردشگری استان فرقی نکرده و کماکان شرایط به منوال گذشته است و با توجه به این شرایط میزان خسارت وارد آمده بیشتر می‌شود.

انتهای پیام/

برچسب‌ها:

شعار سال 1401

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار